Dünyanın en yetkin ve başarılı ajanlarından ikisinin hafızasını silseniz, yeteneklerini de silebilir miydiniz? Peki aşklarını? Düşmanlarını silebilir miydiniz? Ya görevlerini? Cevapları dikkatlice aramaya başlamak için doğru adres: Prime Video. Prime Video’nun yeni yapımı, aksiyon ve modern casusluk hikayelerinin bilim-kurgu dünyasındaki güncel yorumu olan, 28 Nisan’da ilk 2 bölümlük özel prömiyeri ile yayına giren Citadel, uzun zamandır aradığımız zeka yüklü aksiyon dizisi…

Prime Video’nun merak uyandıran ve bir hayli yüksek bütçeli bir “Amazon Original” olan dizisi Citadel’in yapımcılığını birçok ikonik yapımdan tanıdığımız Russo Brothers üstleniyor. Dizinin yaratıcısı ise yine Amazon Prime Video serisi Hunters’ın arkasındaki kreatif isim David Weil. Citadel’in oyuncu kadrosu da oldukça güçlü. Dizide, Richard Madden ve Priyanka Chopra Jonas ikilisine golden Globe ve bolca Emmy sahibi Stanley Tucci ve yetenekli oyuncu Lesley Manville eşlik ediyor.

youtube play youtube play

Şimdi konuya biraz daha yakından bakalım. 8 sene önce hiçbir ülkeye bağlı olmayan ve yalnızca en iyileri barındıran küresel casusluk teşkilatı Citadel ele geçiriliyor ve ajanlarının hafızaları siliniyor. Tüm insanlığın emniyetini ve güvenliğini sağlamakla görevli teşkilatın yok edilmesine sebep olan Manticore ajanları, hafızaları silinmesine rağmen kıl payı kurtulan Citadel casusları Mason Kane (Richard Madden) ve Nadia Sinh (Priyanka Chopra Jonas) ikilisini ellerinden kaçırıyorlar. O zamandan beri gizli bir yaşam süren ve geçmişlerini tamamen unutan ikili, yeni kimlikleriyle sıradan bir hayat sürmeye devam ediyor.

Mason, minikler liginde koçluk yaptığını düşünüyor… Ta ki bir gece Citadel ajanlarından Mason Kane, Manticore’un yeni bir dünya düzeni kurmasını engellemek için yardıma ihtiyaç duyan eski meslektaşı Bernard Orlick (Stanley Tucci) tarafından takip edilene ve bulunana kadar. Mason da eski ortağı ve Nadia’yı arayıp buluyor. Böylece iki casusun sırlar, maskeler, yalanlar, ihanet, tehlikeler ve adrenalin ile dolu macerası dünyanın dört bir yanından gelen görevlerle yeniden başlıyor.

Her bölümünü bir film seviyesine taşıyan, gerçekten kaliteli bir aksiyon dizisi izlerken, güçlü ve oturmuş karakterlerin maskelerini aralamak için Citadel’i mutlaka izlenecekler listenize ekleyin.

Acaba Citadel’e ihanet eden hangisiydi? Kim doğru söylüyor? Yoksa başından beri gözümüzün önünde olan ipuçlarını fark edememiş miydik? Prime Video’ya üye olmak ve Citadel’in sırlarını çözmeye başlamak için hemen tıklayın.