İstanbul’daki mekanların açılıp kapanma sirkülasyonu biraz hızlı olabiliyor maalesef. Bu yüzden İstanbul’a her geldiğimde bir sürü yeni mekanla karşılaşıyorum. Comfy Brunch & Bakery de onlardan biri. Comfy‘nin son zamanlardaki favori mekanlardan olacağına eminim. Hadi ayrıntılara geçelim!

Comfy Cadde
Comfy Cadde | Fotoğraf: Cansın Arda

Konum

2019’un sonlarında kapılarını açan mekan brunch ve bakery ürünleriyle öne çıkıyor. Ekşi maya ekmekleri ve bu ekşi maya ekmeklerle sundukları ekmek üstü seçenekler herkesin dilinde diyebilirim. Özellikle geniş sofralarda, bolca ürünün olduğu serpme ve açık büfe kahvaltı seçeneğini sevmiyorsanız, kısacık fakat lezzetli bir kahvaltı yapayım diyorsanız burası tam size göre!

Sabah 9’dan akşam 6’ya kadar sipariş edebileceğiniz ekşi maya ekmek üstü lezzetler, isimlerini İstanbul’un semtlerinden almış; Nişantaşı, Emirgan, Aşiyan, Suadiye gibi seçenekler var. Benim favorim humuslu, istiridye mantarlı, füme kaburgalı Kanlıca oldu.

Ben ekmek üstü bir şeyler yemek istemiyorum derseniz de, yine saat 18.00’e kadar tercih edebileceğiniz kahvaltı seçenekleri mevcut. Fakat yumurta seçenekleri, peynir-simit, kahvaltı kasesi, pancake, banana bread, sandviç gibi seçenekler arasından seçim yapmak zor, benden söylemesi. 

Kahvaltı seçeneklerinin yanı sıra vitrindeki tatlıların da sizi içine çekeceğine eminim. Özellikle ekleri çok methediliyor. Tatlının ya da kahvaltının yanına içecek bir şeyler yok mu derseniz de, içecek menüsünde kahve ve çay çeşitleri, süt, ballı süt, meyve suları… Kısacası ne ararsanız var. 

Comfy Bakery & Brunch
Comfy Bakery & Brunch | Fotoğraf: Cansın Arda

Mekanın iç tasarımına da menünün içeriği kadar özenilmiş. Yeşil ve ahşap detaylar içeri girdiğinizde sizi çekiyor. Ayrıca duvardaki tabak ve çatallardan oluşturdukları kısımlarla da sıcak bir ev ortamı oluşturmaya çalıştıklarını düşünüyorum. 

Siz de benim gibi ekşi maya ekmek hastasıysanız ve kahvaltıda yediğiniz ekmekten evde yemek için de satın almak isterseniz, mekanın ekmek satışı da bulunuyor. Comfy’de 14 farklı çeşit ekmek yer alıyor ama siyah ekmek, yani aktif karbonlu ekmeğin satışı sadece pazar günleri, siyez unlu ekmeğin satışı sadece cumartesi günleri yapılıyor. Kısacası ekmekler farklı günlerde satışa sunuyor. Yalnızca bazı ekmek çeşitleri her gün satışa çıkıyor. Günlük çıkan ekmek seçenekleri arasında seçim yapmanız biraz zor olabilir, benden söylemesi.

 Kapak fotoğrafı: Instagram / @comfycadde

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’den İstanbul Kahvaltı Mekanları