image

Cupper’s (kısaca Cupper’s desek olur sanırım 🙂 ) birkaç ay önce açılmış Barbaros Bulvarı üzerine. Caddenin üniversite ve Erasmus öğrencilerinin sıklıkla uğradığı mekanlarından biri haline gelmiş kısa zamanda. Kahveye tutkuyla bağlanmış ve işlerini gerçekten severek yapan iki ortak karşıladı beni gittiğimde. Sundukları lezzetlere o kadar inanıyorlar ve o kadar özen gösteriyorlar ki, sizin de masadan memnuniyetsiz kalkmanız pek mümkün olmuyor.

image

Menüde ne var derseniz; latte, espresso, mocha, soğuk demleme yani cold brew gibi uzayıp giden lezzetli kahve çeşitleri, brownie, tiramisu gibi günlük yapılan tatlılar ve soğuk sandviçler. Fiyatlar uygun, 5-6 TL civarından başlıyor. Take away de yapıyorlar. Ziyaretçiler arasında en iyi cold brew’u burada içtiğini söyleyenler varmış. Ben de denedim, gayet iyiydi.

image

Bana sorarsanız Beşiktaş’ın böyle butik bir mekana ihtiyacı vardı. Birkaç yıl o civarlarda çalışmış biri olarak, sabah kahvelerinde ve öğle molalarında nefes alacak, kendine has bir atmosferi olan dört duvar bulmanın pek mümkün olmadığını söyleyebilirim. Evet alternatif çok, ama nitelik konusunda sınıfı geçen pek yok. O sebeple Cupper’s Coffee Station gibi girişimler desteklenmeli, sevilmeli ve arada kahvelerini içmeye gitmeli derim.

Cupper’s Coffee Station Adres: Cihannüma Mah. Yıldız Cad. No:40B Beşiktaş / İstanbul