Sıcaklıklar artmaya başladı. Dolabımızda uzun süredir bekleyen o giysilerden birini giyip, açık havada hafif bir rüzgarla hareket eden saçlarımızı tenimizde hissetmek, deniz kokusuna yaklaşmak ve özetle özlediğimiz tüm yaz ritüellerini yaşayabilmenin şimdi tam zamanı… Bu uzun zamandır beklediğimiz anların çok da uzak olmadığına dair bir inançla ruhumuzu, zihnimizi ve hatta saçlarımızı yaza hazırlamanın vakti geldi, siz ne dersiniz? O halde gelin sizleri gücünü doğal yağlar ve egzotik içeriklerden alan OGX ile tanıştıralım.

Doğal Yağlar | Fotoğraf: Unsplash/@tinymountain

Doğal Yağlardan Güç Alın: Sizin İhtiyacınız Hangisi?

Konu saç bakımı olduğunda bakım ve güzellik endüstrisindeki diğer pek çok konuda olduğu gibi bir bilgi bombardımanı ve çok adımlı bakım ritüelleriyle karşılaşıyoruz. Oysa ki cilt bakımında sadeleşmeye gitmeyi ifade eden ‘skinimalizm’ trendini bu alana da taşırsak aslında saçlarımıza bakmak için bu denli karmaşık rutinler ve formüllere ihtiyacımız yok. İhtiyacımız olan tek şey saçlarımızı tanımak ve neye ihtiyaçları olduğunu benimseyerek doğru ürünleri seçmek. Bu ihtiyaçlarımızın farkında olan OGX de sülfat içermeyen formüllerinde çeşitli yağlardan faydalanıyor. Peki sizin ihtiyaç duyduğunuz hangisi? Birlikte keşfedelim.

Argan Yağı

Argan Yağı

Fas’ta yetişen Argania spinosa isimli ağacın meyvelerinden elde edilen argan yağı, saç ve cilt için faydalarıyla “sıvı altın” olarak da biliniyor. A ve E vitamini, oleik ve linoleik asit içeren bu yağ kuru saçlara sahip olan ve nemlendirme ihtiyacı duyanlar için ideal. Özellikle uzun süredir saç bakımı için fırsat bulamadıysanız, OGX‘in zarar görmüş, kuru ve sertleşmiş saç tellerini nemlendirmeye, parlaklık kazandırmaya ve canlılığını kazandırmaya destek olan argan yağlı şampuan, saç kremi ve yağ serisini minimal bir bakım rutini olarak benimseyebilirsiniz.

Kukui Yağı

Kukui Yağı

Eğer bu zamana kadar ‘kukui’yi hiç duymadıysanız antik Hawaii sırlarından etkili bir saç nemlendiricisi olarak kukui fındığı yağıyla tanışın. İhtiyaç noktanızı belirlemek için de biraz 90’lar nostaljisi yapalım. Eğer Friends dizisini izleyenlerdenseniz Monica’nın Barbados’a gittiğinde Chandler’ı bile korkutan elektriklenmiş, dev saçlarını anımsarsınız. İşte OGX‘in nemlendirme ve elektriklenme karşıtı kukui yağlı serisi tam da bu noktada yardıma koşuyor. Kukui yağı saçın dış yüzeyinde nemi hapseden koruyucu bir bariyer oluşturuyor böylece rutubete direnci artan saçlar gün boyunca pürüzsüz, kabarmayan bir biçimde kalabiliyor.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı

Son birkaç yıldır mutfaktan, bakım rutinlerimize yaşamımızın pek çok alanına dahil olan Hindistan cevizi yağı doğru formüllere dahil edildiğinde normal saçlar için besleyici, yağlı ya da bukleli saçlar için nemlendirici ve hatta çok kuru, yıpranmış saçlar için onarıcı olarak karşımıza çıkabiliyor. Yıpranmış saçlardan şikayetçiyseniz listenize mutlaka eklenmeyi hak eden Hindistan cevizi yağı; saçları beslemek, güç ve esneklik kazandırmak, parlaklık ve yumuşaklık elde etmek gibi birçok etkiyi bir arada sunuyor. Yani saç bakım rutininde sadeleşirken güvenli tek bir formül arayanlar için ideal.

OGX‘in Hindistan cevizi yağı ve sütü içeren geniş seçkisi arasında ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Keratin Yağı

Keratin Yağı

Son durağımız ise bakım & güzellik alanında popülerliği yakalan bir diğer isim olan keratin. Peki sıkça duyduğumuz keratine ihtiyacımız olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Eğer saçlarınızın kırılmasından ve güçsüzlüğünden şikayetçiyseniz güçlendirmek için keratine başvurabilirsiniz. Tarama ve şekillendirme esnasında kırılmalara maruz kalan saçlarımızı yaz mevsiminde bir de bolca toplayarak verdiğimiz zararla mücadele için OGX‘in keratin proteinleri ve argan yağı içeren formülünden destek almanın tam zamanı.

Artık biraz daha bilgi sahibi olduğumuza göre sizin saçlarınızın öncelikli olarak hangisine ihtiyaç duyduğuna karar verebildiniz mi?

Yaza giriş yaptığımız bu günlerde yeni bakım ritüelleriniz için her saçın ihtiyacına göre egzotik içeriklere ve sülfatsız formüllere sahip OGX dünyasıyla tanışın!

Kapak fotoğraf: OGX