Heyecanımız büyük, çünkü 22 Eylül’de Digiturk’ten izleyebileceğiniz 71. Primetime Emmy Ödülleri töreni için geri sayım başladı! Geçtiğimiz aylarda açıklanan aday listesinde çok sevdiğimiz birçok diziyi görmek sevindiriciydi, bu listenin yeni dizi keşiflerini beraberinde getirmesi de öyle… Adaylar arasında hâlâ eksikleriniz varsa endişe etmeyin, bu haftayı güçlü adayların birçoğunu bulabileceğiniz Digiturk karşısında geçirerek dopdolu hale getirin ve eksiklerinizi tamamlayın – ya da hayranı olduğunuz o dizinin son sezonunu, ilk günkü heyecanla silbaştan izleyin!

youtube play youtube play

En görkemlisiyle başlayalım: Sekiz yıldır televizyon dünyasında tabiri caizse bir devrim yaratan Game of Thronesbüyük savaşın yaşandığı, buz ve ateşin yan yana ve karşı karşıya geldiği final sezonuyla izlenme rekorları kırdığı gibi, En İyi Drama Dizisi dahil 32 dalda Emmy adaylığı elde ederek bir rekor daha kırdı. Sezon boyunca her bölümünü ABD ile aynı anda Digiturk‘te izleme fırsatı bulduğumuz Game of Thrones‘un epik sezonunu bir daha izlemek Emmy ödülleri öncesinde şart!

youtube play youtube play

Chernobyl, tartışmasız yılın en çok konuşulan mini-dizisi oldu. Birer saatlik 5 bölümünde, 1986’da ülkemizin çok yakınında patlak vermiş Çernobil felaketini ve sonrasında yaşananları konu alan yapım, insan hayatını tehlikeye atan ve etkileri küresel boyuta uzanan bu nükleer felaketinin nasıl siyasi oyunlarla üzerinin örtülmeye çalışıldığını çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Etkileyici oyuncu performansları ve yönetmenin dönemi ve atmosferi çok yansıtan becerisiyle öne çıkan, En İyi Mini-dizi dahil 19 dalda Emmy adaylığı bulunan Chernobyl bir solukta izleniyor.

youtube play youtube play

Saturday Night Live‘dan ayrıldıktan sonra sinema ve televizyondaki başarılarını sürdüren komedyen Bill Hader, geçtiğimiz sezon yaratıcısı, yönetmen, senarist ve başrol oyuncusu olduğu projesi Barry ile konuşulmuş ve En İyi Erkek Oyuncu dalında Emmy ödülüne uzanmıştı. Soğukkanlı bir kiralık katilin tesadüfen keşfettiği oyunculuk tutkusu ve katılımcılardan birini öldürmek için sızdığı oyunculuk okulunun en iyi öğrencilerinden birine dönüşmesini konu alan dizi, ikinci sezonuyla da En İyi Komedi Dizisi dahil 17 dalda Emmy adaylığı elde etti.

2018’in son aylarında yayınlanan ve halen etkisini koruyan, Ben Stiller‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu mini-dizi Escape at DannemoraBenicio del Toro, Patricia Arquette ve Paul Dano gibi oyuncuları buluşturuyor. İki mahkumla romantik ilişkiye giren bir hapishane çalışanının, onların kaçışına yardımcı olmasını konu dizi, En İyi Mini-dizi dahil 12 dalda Emmy adayı.

2014 ve 2015 yıllarındaki iki başarılı sezonuyla televizyonların en sevilenlerinden biri haline gelmeyi başarmış antoloji dizi True Detective, bir aranın ardından 2019’da yeni bir kadro ve yeni bir hikayeyle geri döndü. ABD’nin güneydoğusundaki Ozarklar’da üç ayrı zaman diliminde geçen ve iki kayıp çocuk vakasına odaklanan bu sezonda, başrolde iki Oscar ödüllü oyuncu Mahershala Ali yer alıyor. Dizinin En İyi Erkek Oyuncu dahil 9 dalda Emmy adaylığı bulunuyor.

Gone Girl filminin uyarlandığı romanın yazarı olarak tanınan Gillian Flynn‘in bir diğer romanının televizyon uyarlaması, 8 bölümlük mini-dizi Sharp Objects, sezonun en heyecan verici yapımlarındandı. Geçtiğimiz sezon Big Little Lies ile televizyonda da büyük başarı elde eden yönetmen Jean Marc-Vallée’nin yönetmen koltuğunda oturduğu, Amy Adams ve Patricia Clarkson’ın başrollerini paylaştığı dizi, korkunç bir cinayeti haber yapmak için doğduğu kasabaya dönen bir gazetecinin geçmişiyle yüzleşmesini konu alıyor. Sharp Objects, En İyi Mini-dizi dahil 8 dalda Emmy adayı.

2004-2006 yılları arasında yayınlanan ve 19. yüzyılda South Dakota’nın Deadwood kasabasındaki suç ve yozlaşmaya odaklanan dizi, yıllar sonra hayranlarını sevindiren bir televizyon filmiyle geri döndü. Timothy Olyphant, Ian McShane ve Molly Parker‘ın başı çektiği oyuncu kadrosuyla geri dönülen Deadwood kasabası, bu kez 1889 yılındaki bir gerginliği konu alıyor. Deadwood: The Movie, En İyi Televizyon Filmi dahil 8 dalda Emmy adaylığına sahip.

youtube play youtube play

Yepyeni bir heyecana ve bağımlılığa hazır olun, geçtiğimiz haftalarda ikinci sezonu başlayan yepyeni dizi Succession, dünyanın en güçlü medya ve eğlence şirketlerinden birini kontrol eden Roy Ailesi’nin para ve güçle yönlenen arızalı aile ilişkilerine odaklanıyor. En İyi Drama Dizisi dahil 5 dalda Emmy adaylığına sahip dizide Hiam Abbas, Brian Cox, Kieran Culkin ve Matthew Macfadyen gibi isimler rol alıyor.

youtube play youtube play

Dört sezondur izleyenleri kahkahaya boğmaya ve hayran kitlesini genişletmeye devam eden The Good Placeöldükten sonraki hayatın da fazlasıyla komik olabileceğini gösteriyor. Öldüğünü ve “iyi tarafa” geldiğini öğrenen ve buradaki yaşamına alışmaya çalışırken aslında “kötü tarafta” olduğunu ve her şeyin bir ceza olduğunu anlayan Eleanor ve onunla aynı cezayı çeken ölü dostlarının maceralarını konu alan komedi, dördüncü sezonuyla da başarısını korudu ve En İyi Komedi Dizisi dahil 4 dalda Emmy adaylığı elde etti.

Toplamda 114 dalda Emmy adaylığına sahip bu dizilerin tümüne Digiturk‘ten ulaşabilir, eksiklerinizi tamamlayarak Emmy heyecanınızı zirveye çıkarabilirsiniz.