Gotik: Sinemanın Karanlık Yüreği

26 Şubat 2015 - Perşembe • 13:00
8 Mart 2015 - Pazar • 17:00

Kurtlar Cemiyeti

Kim? Yönetmenler: Nicolas Roeg, Robin Hardy, Jacques Touneur, Terence Fisher, Neil Jordan, David Lynch, Thorold Dickinson, Jack Clayton, Robert Hamer, Basil Dearden, Charles Crichton, Alberto Cavalcanti, Percy Stow

Ne?  İstanbul Modern Sinema, British Council ve British Film Institute işbirliğiyle hazırlanan ve gotik sinemaya odaklanan gösterim programı Filmler: Don’t Look Now, The Wicker Man, Night of the Demon, Dracula, The Company of Wolves, The Elephant Man, The Queen of Spades, The Innocents, Dead of Night, The Mistletoe Bough

Dracula-1958

Nerede? İstanbul Modern

Ne zaman? 26 Şubat – 08 Mart tarihleri arasında, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri değişen seanslarda

Neden?

1. Dracula ve Frankenstein gibi Gotik edebiyat karakterlerini ete kemiğe büründüren, onları kült figürlere dönüştüren Gotik sinemanın sessiz sinema döneminden günümüze nasıl geliştiğini merak ediyorsunuz.

2. Mary Shelley ve Bram Stoker gibi yazarların olay yaratan romanlarının çıktığı Britanya’dan Gotik sinema örneklerini izleyecek olmanın keyfini çıkarmak istiyorsunuz.

3. David Lynch ve Neil Jordan gibi usta yönetmenlerin Gotik sinemaya nasıl yaklaştığını merak ediyor, bu ilgi çekici alt türün henüz izlemediğiniz örnekleriyle tanşmak için sabırsızlanıyorsunuz.

gotik_program_1557_3596864

Etkinlik hakkında daha fazlası…

Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo 4, Karaköy, Beyoğlu / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN