Salgın tehdidi nedeniyle mümkün olduğunca evde durmamız gereken bu günlerde çoğumuz kendimizi dizilerin kucağında bulduk. Gerek kafa dağıtmak, gerek yeni keşiflere çıkmak amacıyla ilgimizi çekecek diziler arıyor; bulduğumuzda üstüne adeta karabasan gibi çöküyoruz. Ben de çok sevdiğim ve sevebileceğinizi düşündüğüm bazı dizilerden bir liste yapmaya karar verdim. İşte bu zamanlarda -aslında her zaman- izlemeniz gerektiğini düşündüğüm 10 dizi!

BoJack Horseman
BoJack Horseman | Fotoğraf: New York Times

The English Game (IMDb: 7.7)

youtube play youtube play

Futbolun doğduğu topraklara, futbolun kurulduğu yıllara gidiyoruz. Dönem İngiltere’sindeki sınıf mücadelesini dünyanın en popüler sporunun emeklediği günler üzerinden anlatan ve gerçek olaylara dayanan bu dizi yalnızca futbol severlerin değil, herkesin keyif alabileceği türden bir yapım.

Masum (IMDb: 8.5)

youtube play youtube play

Türkiye’nin ilk internet dizisi olan Masum, harika kadrosu, gergin konusu ve sürükleyici işleyişiyle kesinlikle izlemeniz gereken bir dizi. Fazla söze gerek duymayanlardan…

Our Planet (IMDb: 9.3)

youtube play youtube play

Evet, Our Planet bir belgesel dizisi. Ama kesinlikle kaçırmamanız gerekenlerden bir tanesi. Netflix yapımı bu belgeselde dünyamızın ekosisteminde büyüleyici bir yolculuğa çıkarken doğaya verdiğimiz tahribatın da farkına varıyoruz. Fazla söze gerek yok, izleyiniz.

İlginizi çekebilir: SineMagger’dan Netflix Belgeselleri

Fleabag (IMDb: 8.7)

youtube play youtube play

Emmy ödüllü bu İngiliz komedisinde, vicdan azabı ve libido dolu karakterimiz “fleabag” ile komik ilginç bir maceraya çıkıyoruz. Maraton yapacak dizi arayanlar için harika bir seçenek olabilecek olan bu dizi, 6’şar bölümden oluşan 2 sezonuyla sizi bekliyor.

I Think You Should Leave (IMDb: 7.6)

youtube play youtube play

15-20 dakika arası bölümler, her bölümde 3-4 skeç, tamamen absürdlük, bolca ‘ben ne izliyorum’ hissi… I Think You Should Leave, garip ama bir şans vermenizi hak eden bir absürd komedi antoloji dizisi. Netflix’te bulabilirsiniz!

Dracula (IMDb: 6.8)

youtube play youtube play

Konudan bahsetmeye gerek yok sanırım… Bu 3 bölümlük İngiliz dizisi, Sherlock’un yapımcısı Steven Moffat’ın elinden çıkma. Tartışmalı son bölümü için bir garanti veremesem de, ilk 2 bölümünü çok seveceğinizi söyleyebilirim.

BoJack Horseman (IMDb: 8.7)

youtube play youtube play

Hayatı iniş çıkışlarla dolu, alkolik, sorumsuz ve komik bir at olan ünlü aktör BoJack Horseman’ın başından geçenlere tanıklık ettiğimiz bu eğlenceli animasyon dizisi bazı noktalarda güldürmekten çok düşündürmeyi vaat eden yapısıyla hepimizin kendinden bir şeyler bulabileceği kaçırılmaması gereken bir dizi.

İlginizi çekebilir: SineMagger’dan Animasyon Diziler

The Haunting of Hill House (IMDb: 8.7)

youtube play youtube play

Büyük ve perili bir ev… Oldukça klasik değil mi? Haunting of Hill House izlediğim en iyi korku dizisi. Duygusal, gergin ve harika bir kurguya sahip bu diziyi korkuya mesafeli olsanız dahi kaçırmamanız gerek. Benden söylemesi.

 The Office (IMDb: 8.9)

youtube play youtube play

Geldik en sevdiğim iki diziye. Komedi dizilerini çok sevmeyen birisi olmama rağmen ayıla bayıla izlediğim The Office dizisi, sizi 9 sezonluk komedi dolu bir yolculuğa davet ediyor. Kendine has patronumuz Michael Scott ve ekibinin yaşadıkları her bölümde kahkaha vaat eden olaylara dönüşüyor. İzleyin, izleyin, izleyin!

Hannibal (IMDb: 8.5)

youtube play youtube play

Doktor Lecter’ın sofrasına davetlisiniz… Anthony Hopkins’in canlandırmasıyla sinemaya damgasını vuran Hannibal Lecter’ı odak noktasına alan bu dizi; akıl oyunları, iştah açan tabakları, kanlı cinayetleri ve sanatsal yapısıyla son 10 yılın en iyi dizilerinden bir tanesi. FBI ajanı Will Graham’in yardım için psikiyatrist Doktor Hannibal Lecter’a başvurmasıyla başlayan olaylar, soluksuz izleyeceğiniz bir şekilde gelişiyor. 

Kapak fotoğrafı: Netflix

İlginizi çekebilir: SineMaggar’dan Film Önerileri, Netflix Film Önerileri, Netflix Dizi Önerileri