Sahnede tüm İtalyanlığı ile bir Fiat belirdiğinde, aklımıza hemen şunlar gelir: “Birazdan çok eğlenceli, romantik, iyi hissettiren veya maceralarla dolu bir film izleyeceğim.” Tek bir Fiat görseli, film hakkında birden fazla detayı ele verecek güçtedir. İkonik olmak tam da böyle bir şey değil mi? Fellini’nin Roman Holiday’i, Mission Impossible’daki sapsarı Fiat ile çekilen aksiyon sahneleri, Pixar’ın İtalyan Cars karakteri… Eminiz okurken sizin aklınıza daha ne sahneler gelmiştir. Peki her sabah yola çıkarken bir Fellini filminin başrolü veya Torino sokaklarının keten gömlekli gezgini gibi hissetmek ister misiniz? Öyleyse tanışma zamanı geldi. Karşınızda, şehir içi mobiliteyi eşsiz İtalyan tarzıyla elektriklendiren Fiat Topolino! Kendisi aynı anda %100 elektrikli, stil sahibi, vintage ve doğa dostu olmayı başarabilen yeni tutkumuz. Gelin her bir detayını inceleyelim. Andiamo!

Kompakt ve Eğlenceli

Öncelikle Yeni Topolino’nun gerçek bir İtalyan olmasının tek sebebi görüntüsü değil. Hayatı kolaylaştırma biçimi de Akdenizli. Park yeri yok mu? Problem yok. Onu dikey park edebilirsiniz. Şarj istasyonu yok mu? Problem yok. Onu evinizdeki duvar tipi prizde bile şarj edebilirsiniz. Üstelik 4 saatten kısa sürede %100 şarj olur ve 75 km menzili ile şehir içi temponuzda sizi asla yarı yolda bırakmaz. Fazladan bagajınız mı var? Problem yok. Topolino Plus Paket’te bulunan arka taşıma ünitesi bu durumlar için hazır. 16 yaşında mısınız? Problem yok. B1 ehliyetiniz varsa, Yeni Topolino’yu 16 yaşından itibaren kullanabilirsiniz.

Fiat Mirasına Saygı Duruşu

Yeni Topolino’nun vintage detaylarına ve mint rengine bayıldık. Krom detayları, gümüş rengi far halkası, arka tampon çıkıntıları, geçmişe bir saygı duruşu niteliğindeki jant kapakları ve vintage aynaları, %100 elektrikli ve teknolojik donanımı ile kontrast oluşturarak ona samimi ve sıcak bir tasarım kazandırıyor. Hadi biraz da içine bakalım!

Hem Kompakt Hem Kullanışlı Bir İç Tasarım

İşlev, işlev, işlev. Birazdan sayacağımız tüm iç mekan detayları Fiat’ın işlevsellik dehasının ürünleri. Örneğin eşyalarımızı yere koymak yerine asabileceğimiz taşıyıcı aparatlar, ortada ve kapılarda bulunan esnek fileler, şehrin manzarasını kaçırmamamız için tasarlanan ferahlatıcı panoramik cam tavanakıllı telefon tutucu istasyon… Üstelik Dolce Vita tarzı, daha önce hiç bu kadar erişilebilir fiyatlarla sunulmamıştı!

Bonus Bilgi: Topolino aslında ünlü çizgi karakter Mickey Mouse’un İtalyanca adı. Geçmişte otomobilin kırmızı-siyah modeli ile Mickey Mouse arasındaki benzerlikten dolayı halk ağzında Fiat 500A yerine “Topolino” adı kullanılmış ve Fiat da bu deyişi sahiplenmiş. <3

İnsanların hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan bir mobilite çözümü olarak tasarlanan Topolino, şehrin sokaklarına keyif, neşe ve eğlence anlayışı getirmeye hazırlanıyor. Siz de onunla tanışmaya hazırsanız, buraya tıklayabilirsiniz.