Benim için senenin en güzel vakitlerinden biri gelmiştir! Her ne kadar yaz insanı da olsam Ekim ayı başkadır benim için. Sinemaya gitmek artık eski yıllarla kıyaslandığında farklı oldu. Gelişen teknoloji ne yalan söyleyeyim tüm filmleri vizyona girmeden önce bile bizle buluşturabiliyor.

Filmekimi zamanı ise benim için daha özeldir, farklıdır. 13 yıldır hiç mi kalitesi bozulmaz bir festivalin… Hatta her sene daha da paylaşımını arttırır, içeriğini ve kalitesini geliştirir. İKSV bu işi gerçekten çok iyi başarıyor!

Filmekimi 2018 önerileri için tıklayın.

FilmEkimi_2014_50x70_biletix-01

Vizyona hiç girmeyecek ya da önceden temin edemeceğimiz filmlere gitmek bir ayrıcalık hissi veriyor ise size de, aşağıda kendi perspektifimden bu seneki 43 film arasından bilet aldığım filmleri tanıtmak ve önerlerimi paylaşmak istedim.

Önerdiklerim hemen hemen fikirlerine çok güvendiğim değerli insanlar tarafından da önerilmiş. Belki bu aralar sosyal medyada çok sık karşınıza çıkmış olabilir aynı film önerileri. Bence festivallerin en büyülü tarafıda budur. En çok önerilen filmlerin gerçekten de beklentilerin üstüne çıkabilmesi. Her zaman önerileri dikkate alırım ama kendi tercihlerimi yapmayı daha çok severim.

Festivalde görüşmek üzere!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN