Kahvenin hepimiz için başlı başına bir kültür haline geldiği inkar edilemez bir gerçek. Kahve içmeye, şık sunumuyla en güzel storyleri çekmeye ve sevdiklerimizle toplanıp kahvenin muhabbetimize eşlik etmesine bayılıyoruz. Güneşli havaların İstanbul’a giriş yapmasıyla birlikte, yeni buluşma noktaları arıyoruz. Bu kalabalık şehirde kahve üzerine birçok mekan olsa da, biz rotamızı şehrin gürültüsünden kaçabileceğimiz, günün tüm yorgunluğunu atabileceğimiz mekanlara çeviriyoruz. Güzel haber şu ki; İstanbul’un en işlek semtlerinden Levent’te ”Şehrin Ortasında Kaçış Noktası” mottosuyla harekete geçen Fuga Coffee, bu isteklerimizin cevabı olarak karşımıza çıkıyor.

Kapıdan içeri girer girmez dekorasyonuyla içinizi ısıtan bu mekan, fotoğraflarda gözüktüğünden çok daha fazlasını vadediyor. Kelime olarak da ”kaçış” anlamına gelen Fuga’nın kapıları, İstanbul’un göbeğinde gizli kalmış koskocaman bir dünyaya açılıyor. Nitelikli kahve çekirdekleri, önce kavruluyor, ardından öğütülerek özel reçeteli kahve çeşitleriyle masalarımıza konuk oluyor. Pazartesi sendromundan kurtulmak isteyenler için iced latte, hızla ayılmak isteyenler için espresso, günün yorgunluğunu atmak isteyenler için cappuccino ve bu sıcak havalarda serin ve lezzetli bir tatlı isteyenler için affogato gibi 3. nesil kahve seçenekleri sunuluyor. 

Günün Her Anına Uygun Lezzetler

Üstelik Fuga Coffee yalnızca lezzetli kahveleriyle değil, enfes kahvaltı çeşitleriyle de güne harika bir başlangıç yapmanızı sağlıyor. Rahat mı rahat oturma alanlarına yerleştikten sonra, kendinizi Paris’in sokaklarında hissedeceğiniz müthiş bir kahvaltı menüsü karşınıza çıkıyor. Taze keçi peyniri ile servis edilen avokadolu poşe yumurta, egg benedict, dana baconlu scrumble menüde seçebileceğiniz lezzetlerden yalnızca birkaçı. Ben Türk kahvaltısından vazgeçmem diyenler için, en taze ürünlerden oluşan doyurucu bir kahvaltı tabağı seçeneği de mevcut elbette. 

Fuga’da şeflerin özel dokunuşlarla günlük olarak hazırladığı Norveç pasta ve Lotus cheesecake, hem kahvenize, hem de sohbetinize eşlik edecek tatlılar arasında yer alıyor. Ancak tatlı menüsünde baklava ve cheesecake birleşiminden ortaya çıkan, bol antep fıstığıyla ağızları sulandıran baklavalı San Sebastian’ın bizim favorimiz olduğunu söyleyebiliriz. 07:30 ile 00:30 saatleri arasında hizmet veren Fuga Coffee, öğle molasında ufak bir kaçamak yapmak isteyenleri de unutmamış. Tavuk şinitzel ve özel sosla hazırlanan cheeseburger gibi lezzetler, kahveden önce tadına bakabileceğiniz ana yemekler arasında. 

Kısacası Fuga Coffee, güne zinde bir başlangıç yapmak, yoğun iş hayatına mola vermek ve şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için biçilmez bir kaftan. Ee, biz önerimizi yaptığımıza göre muhabbetiniz daim olsun.