Malzemeleri pişirerek yemeyi keşfettiğimizden beri önce bir ateşin, ardından bir masanın etrafında toplandık hep. Pişirme yöntemlerimiz zaman içinde değişti, gelişti ve çok çeşitlendi ama yemek vaktinin bir araya gelme, gün içinde olan biteni paylaşma saati olma özelliği hiç değişmedi. Geleceği merak edenler olarak, sıcak bir kayanın üzerine harç dökülerek pişirilen ekmeklerden, közler üzerinde kavrularak hazır hale gelen yemeklere uzanan pişirme serüvenimizi düşününce, bugün artık son teknolojiye ulaştığımızı var sayıyorduk. Ta ki geleceğin fırınıyla tanışana kadar. Sizi de tanıştıralım: Siemens yeni iQ700 ankastre fırınlar!

Siemens yeni iQ700 ankastre fırınlar, mutfağa, paylaşmaya ve bir araya gelmeye önem verenler için tasarlanmış. Peki yeni bir fırın, eskisine göre nasıl bir fark yaratabilir? Anlatalım. Öncelikle bu seri, sadece “yeni bir fırın” anlamına gelmiyor. Kendisi aynı zamanda birden fazla yeni teknolojiyi mutfağa getirmekle görevli.

Hayal edelim, yakın arkadaş grubunuzu pizza tarifinizi denemeleri için akşam yemeğine çağırdınız. Sofra kuruldu, arkadaşlar geldi fakat o da ne? Sofraya bir türlü tam olarak dahil olamıyorsunuz çünkü 10 dakikada bir fırını kontrol etmeniz gerekiyor. Fazla mı pişti? Bir de bıçakla bakayım, fırının ısı derecesi mi düştü acaba? soruları… “Dediğini unutma, fırına bakıp hemen geliyorum” cümleleri… Tabii bunlar da misafir ağırlamanın tuzu biberi ama neden bütün sohbete katılıp, aynı anda kusursuz bir yemek pişirdiğimizden emin olmayalım?

Her Seferinde Mükemmel Sonuç!

  • cookControl Pro özelliği sayesinde dokunmatik ekran üzerinden yemeğinizi seçmeniz yeterli. Fırın, otomatik olarak doğru ayarları uygular ve yemek hazır olduğunda kapanır!
  • roastingSensor Plus, fırınınızda tavuk, et ve balık hazırlarken her seferinde mükemmel kızartma sonuçları elde etmenizi sağlıyor. Entegre termometresi, üç farklı noktadan ısıyı takip ederek yemeğin iç sıcaklığını en doğru şekilde ölçüyor! Sofraya gelince içinin tam pişmediği veya fazla piştiği fark edilen yemekler, nostaljik birer anı olacak demektir. Daha güzeli, siz masadan kalkmadan başlangıçların keyfini çıkarabilirsiniz çünkü yeni fırınınız HomeConnect bağlantısı ile yemeğinizin pişme durumunu ve süresini size bildiriyor.
  • bakingSensor Plus kısaca mahalleye yeni açılan bakery kadar iyi kruvasan yapmak anlamına geliyor. Çünkü hamur işlerinizin mükemmelliği doğru sıcaklık ve neme bağlıdır. bakingSensor Plus, hamur işlerinizin tam kıvamında olmasını sağlamak için fırınınızdaki nem seviyesini ve sıcaklığı ölçüyor. Bu sayede kruvasanınızın mükemmel çıtırlıkta olmasını veya muzlu kekinizin olması gerektiği kadar yumuşacık kalmasını garantiler. Yine göz kararıyla anlamaya çalışmak yerine HomeConnect aracılığıyla tahmini pişirme süresi hakkında bilgilendirip, gerektiği kadar pişirmenize yardımcı oluyor. Pastacı mı olsam? Düşüncesini sürekli olarak tetikleme özelliğine mutlaka dikkat edin.
  • Favori fonksiyonlarımızdan fullSteam Plus’a geldik. Yoğun bir günün ardından, en hızlı ve en doyurucu seçimi yapmaya çalıştığımız anlarda sağlıklı seçeneklerden ödün verdiğimiz oluyor değil mi? Sipariş vermekten daha hızlı, vitamininden ve lezzetinden hiçbir şey kaybetmeyen bir yemek için bu özellik fazlasıyla hayat kolaylaştırıcı. Siemens yeni iQ700 ankastre fırınların fullSteam Plus fonksiyonu daha sağlıklı ve daha hızlı pişirme seçeneği sunuyor. Buhar ve 120°C ısı kombinasyonu ile yemeğimizi %50 daha hızlı pişirirken besinleri, vitaminleri ve lezzeti de koruyor. Kendisini aynı zamanda bir mikrodalga fırın olarak da kullanabiliyoruz! Mikrodalga özelliğini seçilen ısıtma türüyle birleştirerek, pişmiş yemeklerimizi her zamankinden daha hızlı ısıtmamıza yardımcı oluyor. varioSpeed ile %50 daha kısa pişirme süresi ile paylaşmaya ayırdığımız vakit çoğalıyor.

Zahmetsiz Bir Final.

Yeni iQ700 fırın gerçekten de kendini temizleyebiliyor. Yemek bittiğinde ve herkes keyifle kahvesini alıp koltuklara geçtiğinde activeClean çalışmaya başlıyor. Yüksek ısı kullanılarak yapılan, piroliz adı verilen bir işlemle, fırınımız kir ve lekeleri saniyeler içinde kolayca silinebilen küllere dönüştürüyor. 6500 yıl öncesine ait olduğu keşfedilen dünyanın ilk fırınından, geleceğin fırını iQ700’e… Evimizin kalbine çok yakışacak teknolojiyi hemen şimdi kalabalık bir davet organize ederek kutlayalım mı ne dersiniz? Siz de geleceği merak edenlerdenseniz, Siemens yeni iQ700 ankastre fırınları ile daha yakından tanışmak için tıklayın.