66. Primetime Emmy Ödülleri, bu gece sahiplerini buluyor! Ülkemizde fazla bilinmeyen ve rağbet görmeyen bir tür olan televizyon filmleri de bu gece Amerikan televizyon dünyasının en büyük ödülü için yarışacak yapımlar arasında. Bu türü biraz daha yakından tanımak için, son 5 yılda öne çıkan 10 televizyon filmini bir araya getirdik.

Mark Ruffalo, Taylor Kitsch

İlk örneği 1964 yılında NBC’de yayınlanan “See How They Run” olarak kabul edilen televizyon filmleri, uzun yıllardır Altın Küre Ödülleri ve Emmy Ödülleri’nde kendi kategorilerine sahip bir tür olarak yer alıyorlar. Son yıllarda öne çıkan örnekleri özellikle HBO, Lifetime, PBS, NatGeo ve History gibi kanalların imzasını taşıyan televizyon filmleri, genellikle gerçek olaylara dayanan hikayeler ve biyografiler anlatıyorlar. 66. Primetime Emmy Ödülleri adayları arasında öne çıkan televizyon filmleri arasında “The Normal Heart” (HBO), “Sherlock: His Last Vow” (PBS), “Killing Kennedy” (NatGeo), “Trip to Bountiful” (Lifetime) ve “Muhammad Ali’s Greatest Fight” (HBO) gibi yapımlar var.

sherlock_final_5277946_5277936

Bu gece sahiplerini bulacak olan 66. Primetime Emmy Ödülleri öncesinde, son beş yılın öne çıkan televizyon filmlerini bir araya getirdik. Emmy ödülü ve adaylığı açısından oldukça zengin bu on yapımın tümünün HBO yapımı olması, bu gecenin olası galibi konusunda da bir fikir verecektir…