Romantik kelimesine sembolik bir karşılık atasaydınız neyi seçerdiniz? Gül, çok eski zamanlardan beri şairlerin, yazarların ve sanatçıların kalpleri ve zihinleri üzerinde hüküm sürdü. Savaşlara adını verdi. Kraliyet evleri ve bütün uluslar onun tarafından sembolize edilmeyi seçtiler. Yüzyıllar boyunca herkes tarafından çok sevildi. İşte Jo Malone London da House of Roses koleksiyonu ile güle olan saygısını sunuyor ve gül çiçeğinin yüzyıllardır kişilerin gönlüne taht kuran romantik ve gizemli dokusunu yansıtıyor.

Sevginin bin bir türlü hali ve bunu ifade etmenin de bin bir yolu var. Kavramın kendisi çağlar boyunca hayatta kalan, değişmez bir duyguyken onu ifade etmeye dair klasikleşmiş jestler, zamanın ruhuna uyarak biçim değiştiriyor. Zihnimize yerleşmiş bir demet çiçekle kapıyı çalan erkek portresi yavaşça siliniyor ve hediyeleşme cinsiyet rollerinden arınırken, çiçekler yerine de sürdürülebilir alternatifler devreye giriyor. Yani artık en sevdiğiniz gül kokusunu vazo ve suya ihtiyaç duymaksızın kokusunu nerede ve ne zaman isterseniz yanınızda taşımak mümkün!

Dört farklı kokudan oluşan Jo Malone London House of Roses koleksiyonu, çiçeklerin kraliçesi olan gülü çeşitli notalarda kullanıyor. Taze çiçek kokusundan vazgeçemeyenlerin favorisi haline gelecek seçkideki cologne ve ev kokuları, adeta dalından yeni koparılmış bir çiçek kokusu yayarken unutulmaz anlara eşlik ediyor. Üstelik koku elementi başarılı bir biçimde yeniden yaratılırken görsellik de atlanmıyor. Her biri birbirinden farklı güllerin yorumunu yansıtan cam şişeler, her bir kokuya özgü romantik detaylar içeriyor.

Zaten hediyeleşmeyi sanata dönüştürebilmenin formülü de böyle detaylara gösterilen özende yatıyor. Konuşma aralarından toplanıp hafızaya kaydedilen; en sevilen koku, renk, çiçek gibi bilgiler bir araya gelerek somut bir forma bürünüyor. Böylece özel günlerde hediyeleşmek bir alışkanlık olmaktan çıkıp çok daha samimi ve özel bir eylem haline geliyor.

O halde ilk adımı atarak; dünyanın en seçkin yedi gülünden esinlenilerek ortaya çıkan Red Roses, zengin ud ağacı özleriyle sarılmış dumanlı koku Velvet Rose & Oud, gizemli bir karaktere büyüleyici gül kokusunun parlak manolyalarla düet yaptığı Rose & Magnolia ve pembe gül yapraklarının çekiciliğini fesleğen ve Çin kirazının canlı notaları ile harmanlayan Rose Blush arasından, o özel kişi için en uygun olana karar vermek üzere sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Jo Malone London