İstanbul’da yoğun tempodan sıkıldıysanız ve sakin bir gün istiyorsanız güzel bir adres: Hurma’yı hemen ziyaret etmeniz tavsiye edilir!

Konum

IMG-20141109-WA0020
Hurma, Çengelköy

Hurma ile tanışmam rastgele Çengelköy’de yaptığım sokaklararası yürüyüş neticesinde gerçekleşti. Dar bir sokakta yola atılmış iki sandalye ile mekanı şirin mi şirinleştiren iki yavru kedi hemen buradan içeri girmeliyim hissini verdi. Mekan, Mimar Sinan Üniversitesinde resim bölümü okumuş sanatçı bir arkadaşımız tarafından açılmış. İçeri girdiğimizde güleryüzle bizi karşılayan personel de buranın size kazandırdığı en güzel hediyelerden birisi. Hurma’nın içi mekan sahibinin mesleği ile uyumlu olarak ince ince işlenmiş bir sanat anlayışına sahip. Kendi evinizde bir köşede çalışıyormuş hissi veren eskitme eşyalar, kim bilir kaç neslin yüz eskittiği aynalar, duvarlardaki dekoratif ve birbiri ile uyumlu eşyalar mekana özgün bir hava katıyor. Siz nefis bahçesinde keyfekeder kahvenizi yudumlarken alttan alta duyulan güzelim müzikler de cabası.

IMG-20141109-WA0015
Hurma, Çengelköy

Fazla söze gerek yok,  bir kere gidince bir daha gitmek isteyeceğiniz saklı bir mekan… “Eureka!” dediğinizi duyar gibiyim. Laf aramızda burada çocukluğunuzda içtiğiniz o nefis tat bırakan gazozları da bulacaksınız. Niğde gazozundan, Ankara gazozuna… Kendinize bir tatlı Hurma hediye etmenizin tam zamanı! Gittiğinizde benim yerime de bir gazoz içmeyi unutmayınız. 🙂

IMG-20141109-WA0016
Hurma, Çengelköy

Hurma Adres: Çengelköy Mah. Çengeloğlu Sok. No:6 Üsküdar / İstanbul