Merhaba, biz yeni nesiliz. Elbette her şeyin en son teknolojiye sahip olanını arıyoruz. Biz yeni nesiliz, elbette uzun uzun şarj etmeye vaktimiz yok. Geçmişle bağlantısı olan fütüristik tasarımlardan etkileniyoruz. Biz yeni nesiliz, otomobilimizin içi günlük hayatta kullandığımız teknolojilerden daha da donanımlı olmalı. Biz yeni nesiliz, kısa menziller ilgimizi çekmiyor ve her maceramıza yetecek genişlikte alanlara ihtiyacımız var. Biz yeni nesiliz, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak bizim için her şeyden daha önemli. Biz yeni nesiliz, yaşımızın hiçbir önemi yok çünkü yeni olmanın yeni kalmak olduğunu biliyoruz. Arkamızda karbon ayak izimizi değil, icatlarımızı bırakmakla ilgileniyoruz. Biz yeni nesiliz, dayanıklı ve kalıcı tasarımlar seçerek akıllı alışveriş yapmayı biliyoruz. Biz yeni nesiliz ve o teknolojiyi bulduk. Karşınızda Hyundai IONIQ 5 Advance.

Türk Tüketici İçin Özel Olarak Geliştirildi

Hyundai otomobillerinin tüm segmentleri bir seviye yukarı taşımasını sağlayan Ar-Ge kapasitesini mutlaka duymuşsunuzdur. Onlar da ülkemizin yeniliği kucaklama becerisini ve teknolojiye olan merakını duymuş olacak ki; Advance donanım seviyesini Türkiye için özel olarak geliştirmişler.

Gelin, elektrifikasyon atağında Türkiye’yi ayrı bir yere koyan Hyundai Assan’ın IONIQ 5 Advance ayrıcalıklarına yakından bakalım.

200’ün Üzerinde Ödül

IONIQ 5 Advance’in donanım listesi, yazının başında bahsettiğimiz akıllı yeni nesillerin tüm arayışlarını karşılar nitelikte. Neredeyse “oyunlu” diyebileceğimiz Piksel tasarımlı LED ön farlarla dikkat çeken otomobil, aktif güvenlik özellikleriyle de hem yaya hem de yolcu korumada öne çıkıyor. Euro NCAP’ten 5 yıldız ve aynı zamanda satışa sunulduğu günden bu yana 200’ün üzerinde ödül alan IONIQ 5, dur kalk özellikli akıllı hız sabitleme kontrolü ve çarpışma önleme asistanı gibi donanımlara sahip.

C-SUV segmentinde yer alan IONIQ 5 Advance’in EV modellerin en önemli özelliklerinden biri olan ve bilhassa zorlu kış koşullarında da sürüş menzilini artıran ısı pompası, diğer tüm Hyundai modellerinde olduğu gibi IONIQ 5’in Advance versiyonunda da standart olarak sunuluyor.

Bununla beraber; ön tarafta soğutma özelliğine sahip deri koltukların ısıtması da var. Müzik keyfini zirveye taşıyan BOSE Premium ses sistemi, 12,3 inç çift entegre bilgi ve multimedya ekranları, sanal gösterge paneli (Head-Up Display), kayar tip orta konsol ve gizli otomatik kapı kolları, otomobili günlük kullanımda oldukça konforlu bir yol arkadaşı haline getiriyor.

Uzun Menzil, Ultra Hızlı Şarj

Elektrikli araç almak isteyip, menzil konusunu kafaya takanlar için de harika haber elbette Hyundai’den geliyor. Şehir içinde ve dışında her an maceraya hazır olan bizler için IONIQ 5 Advance’in şehir içi menzili 587 km’ye, birleşik kullanımda ise 384 km (WLTP)’ye rahatlıkla ulaşabiliyor!

Ayrıca IONIQ 5, 350 kW ultra hızlı DC şarj cihazına bağlandığında yalnızca 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 düzeyine şarj edilebiliyor. WLTP döngüsüne göre, IONIQ 5 kullanıcılarının 100 km menzil kazanmak için aracı yalnızca beş dakika şarj etmeleri yeterli oluyor.

İkonik Dış Tasarım

Şimdi dış görünümü detaylandıralım. Biz öncelikle 20’’Alaşımlı yüksek jantlara bayıldık. Sürüş keyfini de artıran dinamik dış tasarımı, aktif hava girişleri ve piyano tuşlarından esinlenen LED dekoratif aydınlatması ve geçmişiyle bağlantı kuran ikonik detaylarıyla onu fark etmemek imkansız.

7 farklı renkte sunulan IONIQ 5 Advance’in hangi rengini daha çok sevdiğimiz ile hala aramızda bir tartışma konusu… (Elegant Yeşil Sedefli rengini gördünüz mü yoksa klasiklerden vazgeçemeyenlerden misiniz?)

Sürdürülebilir Kelimesinin Hakkını Vermek

IONIQ 5’in çevre dostu malzemeleri ve doğadan ilham alan renkleriyle ön plana çıkan sürdürülebilirlik anlayışı, IONIQ marka vizyonunun merkezinde yer alıyor. Biyo-Boya, çevre dostu deri, çevre dostu kumaşlar… Yeniden hayat bulan PET şişelerin geri dönüştürülmesi ile dokunan şık koltuklar, keten tohumu, mısır ve şeker kamışının dahice kullanımı, okudukça içimizi rahatlatan en önemli detaylar arasında. Kısaca IONIQ 5 Advance, sadece bizi değil gezegeni de mutlu etmek için tasarlanmış. Gelecekten gelen bir yol arkadaşıyla ileri gitmeye hazırsanız sizi buraya alalım. İyi yolculuklar!