Yoğun sıcakların etkisiyle birlikte şehir yaşamında sosyallik için minimalist anlayışa geri dönüyoruz. Arkadaş buluşmaları, self-care aktiviteleri, ofis saatleri, evcil hayvanlarımızla geçirdiğimiz zamanlar ve hatta spor saatleri yeniden evlere taşınırken, çok işlevli yaşam alanlarımızda çeşitli değişiklikler yapmak için de motive oluyoruz. Evin bir bölümünü yeniden dekore etmek, yaza yakışan dokunuşlar eklemek ve belki de birkaç duvarı boyayarak canlılık kazandırmak yakın vadeli planlarımız arasında. Tüm bu planlar evlerde geçirdiğimiz zamanı arttırırken yaşam kalitemizi yakından etkileyen bir konu da tekrar gündeme gelmeyi hak ediyor: Hava kalitesi! Dyson uzmanlığı da tam bu noktada, yine yardımımıza koşuyor.

Fotoğraf: Dyson

Konu hava kalitesi olduğunda gözden kaçırdığımız en önemli nokta, kirleticileri dışarıda bırakabileceğimiz güvenli alanlar gibi görünebilen evlerimizde de pek çok kirletici olabileceği gerçeği! Dünya Sağlık Örgütü, iç mekanlardaki hava kalitesinin insan sağlığı üzerindeki etkilerinin altını çiziyor. Ortalama bir kişinin yaşamının %90’ını iç mekanlarda geçirdiğini düşündüğümüzde bu vurgu son derece anlamlı. Güvenli alanlarımız olan evlerimizde hava kalitemizi etkileyen çok dazla değişken var. Temizlik, yemek, spor veya boya yaparken ya da evcil hayvanlarımızla vakit geçirirken evimizin iç mekan hava kalitesi dikkate değer şekilde etkileniyor. Çünkü birçok iç mekan aktivitesi ve ev ürünleri, havaya görünmez kirleticiler salıyor. Öyle ki; iç mekanların hava kalitesi, dış mekanlara göre 5 kat daha kirletici olabiliyor!

Fotoğraf: Dyson

Tüm bu kirleticilerin farkına varıp iç mekan hava kalitesi konusundaki farkındalığımız arttıkçaysa evde geçirdiğimiz her ana eşlik edecek hava temizleyiciler rutinimizin bir parçası haline geliyor. İşte her anımızda daha temiz hava soluyabilmemizi hedefleyen, ECARF sertifikalı Dyson hava temizleyiciler de havadaki tüm bu partikülleri temizleyecek şekilde tasarlanıyor. Yani kirleticileri otomatik olarak algılayabiliyor, raporluyor, toz ve alerjenleri yakalayabiliyor. Ayrıca Air Multiplier™ teknolojisi ile uzaktaki kirletici maddeleri çekiyor ve bütün odaya temiz hava veriyor. Böylelikle bütün odanın havasını temizleyerek hava kalitesi konusunda gerçekçi bir çözüm sunuyor.

Fotoğraf: Dyson

Günün sonunda; verimli bir gece uykusu almak, evi paylaştıklarımızın kullandığımız boya gibi malzemelerden kötü etkilenmeleri konusunda endişelenmeden ev yenileme faaliyetlerini hayata geçirmek, temizlik yapmak, kedi ve köpeklerimizle doya doya oynamak mümkün hale geliyor. Hava kalitesi artarken daha temiz ve daha konforlu bir ortamda, her an daha temiz hava solumaksa bir lüks olmaktan çıkarak rutine dönüşüyor. O halde pratik özellikleri ve Dyson teknolojisinin detaycı dikkatiyle tasarlandığını kanıtlayan hava temizleyicilere daha yakından tanışmak üzere sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Dyson