Küresel salgınla mücadelenin bir parçası olarak evlerimizde kaldığımız bu günlerde dışarıda olmayı, sosyalleşmeyi ve etkinlikten etkinliğe koşturmayı çok özlüyoruz. İstanbul’un kültür ve sanat yaşamı için oldukça hareketli geçen aylardan biri olan nisanda da bu özlem katbekat artıyor ne yazık ki. Bu sıradan bir ilkbahar olsaydı, konserlerini, gösterilerini, sergilerini, şiir ve öykü dinletilerini daima ajandamıza eklediğimiz İş Sanat da o hareketliliğin bir parçası olacaktı. Neyseki evde kaldığımız bu zaman dilimi için İş Sanat, “İş Sanat’la Evde Kal” diyor ve bize Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram üzerinden dopdolu bir içerik sunmaya devam ediyor.

youtube play youtube play

IGTV üzerinden yapılan, Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından sanatçıların İş Sanat için oluşturduğu özel paylaşımlar bu serinin içinde yer alıyor: Örneğin geçtiğimiz sezon İş Sanat’ta konser veren İtalyan barok topluluğu L’arpeggiata üyelerinin İtalya’nın çeşitli kentlerinde evlerinde kaydettikleri videolar ve bu sezon İş Sanat’ta Europa Galante ile konser veren keman sanatçısı Fabio Biondi’nin hazırladığı kayıtlar… İş Sanat’ın klasikleşmiş şiir ve öykü dinletileri ise Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek‘in İş Sanat’la Evde Kal yayınları için özel olarak edebiyatımızın ustalarının unutulmaz eserlerinden bölümler seslendirdiği yayınları sayesinde devam ediyor.

Kibele Sanat Galerisi’ne konuk olan sanatçıların çalışmalarından yapılan seçkiler İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor, Türkiye İş Bankası’nın çocuklara özel dijital platformu Kumbara dergisi ise çocukları kitap okumaya, eğlenceli etkinliklerle kaliteli zaman geçirmeye ve geçmiş sezonda İş Sanat’ta sahnelenen çocuk oyunlarını bu link üzerinden izlemeye davet ediyor.

Ayrıca, İş Sanat’la Evde Kal kapsamında, konser kayıtlarının tamamına İş Sanat’ın YouTube kanalından erişilebiliyor. Bu paylaşımların ilki “Neşet Ertaş’a Senfonik Saygı Duruşu” konseri oldu ve İş Sanat’ın YouTube hesabındaki konser kayıtları, piyanist ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan’ın Halikarnas Balıkçısı’nın kitabından ilham aldığı “Mavi Sürgün” konseri, Serdar Yalçın yönetiminde gerçekleşen “Senede Bir Gün” başlıklı yeni yıl gösterisi ve Tanini Trio ve Melihat Gülses konseriyle devam etti. Önümüzdeki günlerde ise Sinema Senfoni Orkestrası ve Emre Altuğ konseriyle devam edecek.

Güzel konser anılarını hatırlamak ya da kaçırdığımız konserlere yıllar sonra evimizde tanık olmak, sevdiğimiz sanatçılarla buluşmak ve en önemlisi evdeki zamanımızı sanatla doldurmak için takipteyiz. İş Sanat’la Evde Kalıyor, canlı yayınların, konser kayıtlarının ve dopdolu paylaşımların devamını merakla bekliyoruz!