Bazen öğle yemeğine lezzetli bir son, bazen akşamüstü çayının yancısı, bazense başlı başına bir öğün ama tatlılar, kekler, kurabiyeler hepimizin olmazsa olmazlarından. Severek gittiğimiz pastane duraklarını bir tatlı huzur arayışında olanlar için yazdık; kağıt kalemler çıksın, notlar alınmaya başlasın!

İstanbul’un En İyi Pastaneleri

Marcel Patisserie, Reşitpaşa

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Marcel Patisserie&Boulangerie (@marcel.patisserie) on

Reşitpaşa mekanlarının gözdelerinden biri olan Marcel Patisserie, muazzam tatlılar deneyebildiğiniz ve her seferinde sizi lezzetiyle büyülebilen bir pastane. Lezzetlerine gelince; yarısı çavdar unu, yarısı beyaz undan yapılan taptaze ekşi mayalı ekmeğini denemelisiniz. Bir de süt reçelli balkabağı tatlısı ve beyaz çikolatalı brownie’nin tadına bakın, ikisi de başlı başına mutluluk sebebi!

Instagram

Date Patisserie, Teşvikiye

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Magger | theMagger.com ??? (@themagger) on

Teşvikiye Mahallesi’nde bulunan Date Patisserie’den içeriye adım attığınız an Paris’e ışınlandığınızı hissediyorsunuz. Buraya giderseniz mutlaka denemeniz gerektiğini düşündüğümüz Millefeuille, Fransız usulüne tamamen uygun bir kremaya sahip. Mekanın Belçika çikolatalı profiterol ve San Sebastian Cheesecake’ini de es geçmemeliyim, onların da lezzeti muazzam. Bize sorarsanız, “Bugün Paris’te olmak isterdim” diye düşündüğünüz bir sabah sunumundan dekorasyonuna ve tabiki tatlılarının lezzetine, Date Patisserie’ye atın kendinizi.

Instagram

Patisserie de Pera, Pera

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Inci Onulduran Ozden (@inciboncuk63) on

Hem Pera mekanları arasında, hem de galiba tüm İstanbul pastaneleri arasındaki favorilerimizden birine geldi sıra: Pera Palace Otel’in içinde yer alan Patisserie de Pera. Pembe dekorasyonu, desenli takımları ve fincanlarıyla burada kendini 1900’lerin Paris’inde hissetmeyecek bir kişi yoktur. Aynı zamanda makaron severler için bir cennet niteliğinde olan mekanda, bir Patisserie de Pera klasiği olan Opera’yı denemeyi unutmayın!

Instagram

Vakko Patisserie Petit Four, Etiler

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Vakko Patisserie Petit Four (@vakkopatisseriepetitfour) on

Akmerkez’deyiz şimdi de: Vakko Patisserie Petit Four’da. Yemekten sonra bir tatlı ve kahve molası vermek istediğinizde tercih edebileceğiniz adreslerden burası. Bizim favorimiz Nos Macarons’a ve Kahveli Milföy’üne, bir de Mangolu Cheesecake. Farkındaysanız seçemiyoruz… Mekan aynı zamanda atmosferiyle de dikkat çekiyor. Pembe ve çiçekli servis takımlarına aşık olacaksınız. Kısacası, tam keyif yapmalık ve yoğun tempolu bir günün ardından kendinizi ödüllendirmelik bir yer Vakko Patisserie Petit Four. Instagram

La Patisserie Lune, Nişantaşı

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Ezgi Gündoğan (@ezgigundgn) on

Nişantaşı mekanları dendi mi, aklımıza La Patisserie Lune gelir. Yemyeşil, ufak bir bahçesi olan, dünya tatlısı bir mekan ve mutlaka keşfedilmesi gereken yerlerden biri. Birçok yerde makaron yemişolabilirsiniz ama buranınkiler bir başka! Bir de, Antep fıstıklı sarmanın krema ve çilekle muhteşem uyumunu deneyimlemek isteyenler buraya hemen yolunu düşürmeli. Instagram

Patisserie Pate, Ortaköy

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Pate (@patisseriepate) on

Bir de Ortaköy’ün Fransız’ı var tabi: Patisserie Pate. Kahvaltıcılar Sokağı’nın pespembe, tatlı mekanı burası. MSA mezunlarından Simge Bekiroğlu’nun mutfağında harikalar yarattığı Pate’de cupcake’ler “yeme de yanında yat” ifadesinin sözlük anlamı olabilir. O kadar güzel görünüyorlar ki, her sipariş ettiğinizde bakmaya doyamayıp, yemeye kıyamayacaksınız! Instagram Eğer yalnızca pastalarla ilgileniyorsanız, Vanessa Catering‘de birbirinden lezzetli ve farklı çeşitte pastalar yapılıyor, mutlaka denemelisiniz. İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan “Şık Atmosfer, Lezzetli Yiyecekler: L’ange Patisserie”
SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN