Ülkemizin her köşesinin tarihi ve doğal güzelliklerle bezeli birer hazine olduğuna şüphe yok. Peki sizce bizler bunun ne kadar farkındayız? İşte bu kez de sizi, yurdumuzun eşsiz güzelliklerini birbirimizle her yerden paylaşmamıza imkan sunanTürkiye’nin #ÇokÇekici operatörü Turkcell’den aldığımız ilhamla yollara düşmeye davet ediyoruz. O halde gelin İstanbul’dan çok da uzaklaşmak zorunda kalmadan tatil hissini yaşayabileceğiniz #çokçekici rota önerilerine beraber göz atalım.

#çokçekici

İstanbul’a Yakın #ÇOKÇEKİCİ Rotalar

İğneada

İğneada

Longoz Ormanları’nda yürüyüşten, Mert Gölü’nde kano turuna, bisiklet turlarından piknik alanında mangala birçok aktivite seçeneğiyle İğneada ruhsal ve görsel bir doyum rotası. Longoz Ormanları’nın atmosferi ve yalnızca başınızı kaldırıp ağaçlarla gökyüzünün buluştuğu noktaya doğru bakmak bile “Hayat ne güzelmiş” hissini yaşamanız için yeterli olacak. Glamping sevenler için İğneada’dan önerimiz ise Longosphere. Yatağa yattığınızda tavandaki minik bölümden gökyüzünü izleyebileceğiniz, tesis içinde yer alan Macera Parkı’nda yürüyüş yapabileceğiniz, restoranı Food&Wood’da lezzetli yemekler yiyebileceğiniz ve en önemlisi ağaçlar arasında bol bol oksijen ve enerji depolayabileceğiniz bir #çokçekici bir deneyim sizi bekliyor.

Kandıra – İzmit

Kandıra

Kandıra’da önereceğimiz ilk durak yemyeşil, ağaçlarla kaplı bir yoldan ulaşabileceğiniz bakir bir koy olan Sardalya Koyu. Denizin oluşturduğu, içinden sandalların geçebildiği kayaların içindeki gizli mağaraları keşfederken kendinizi bir doğa belgeselinin için de gibi hissedebilir, keşfin ardından yorgunluğunuzu koyun tüm bölgeye hakim tepesinde gün batımını izleyerek atabilirsiniz. Hazır Kandıra’dayken bir de ilaçsız, doğal, GDO’suz tohumlardan üretilmiş sebzelerin mevsiminde, en lezzeti haliyle servis edildiği sofralarda yeni tatlar denemek isterseniz sürdürülebilirlik ve sadeliğin birleştiği ekolojik otel Narköy’e mutlaka uğrayın deriz. 2012’den beri, dünyanın her yerinden 250’nin üzerinde gönüllüyü ağırlamış olan otel sürdürülebilirliğin tam olarak ne anlama geldiğini yerinde öğrenmek, doğallığın öneminin tekrar farkına varmak isteyenler için #çokçekici bir adres.

Şile

Şile

Pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapması ve birbirinden güzel butik otellerle gerçek bir doğaya kaçış noktası olan Şile’de bembeyaz kumuyla da hayal ettiğiniz deniz keyfini yayabileceğiniz Kilimli Koyu ve doğa yürüyüşleri için ideal dere kenarında geniş ve yemyeşil alanlara sahip Hacıllı Koyu’nu mutlaka görmelisiniz. Eğer hiçbir canlıya zarar vermeden, tek bir ağacı köklerinden ayırmadan inşa edilmiş bir ağaç otelde kuş sesleri, ateş böcekleri, sincapların eşlik ettiği konforlu bir deneyim yaşamak isterseniz, ismini Boşnakça “orman” anlamına gelen ŠUMA ve yine Boşnakça “rüya” anlamına gelen SANJATİ kelimelerinden alan Suma Sanjati’yi tercih edebilirsiniz.

Şile’de önereceğimiz duraklar elbette bitmedi. İtalyan mimarisinden esinlenerek tasarlanmış odaları ve kendi ürettikleri malzemelerle ve tarladan sofraya anlayışıyla hazırlanan İtalyan lezzetleriyle Parma Sole ve çimlerine uzanıp keyif yapabileceğiniz, ev sıcaklığındaki butik otel Casa Lavanda da mutlaka şans verilmesi gerekenler arasında.

Trakya

Trakya

Havası, suyu, etkileyici gün batımları, iştah açıcı sofraları ve içten insanları… “Artık nefes almayı hak ettim” diye düşündüğünüzde hiç şüphe etmeden direksiyonu kırabileceğiniz bir rota Trakya. Işıklar Dağı’nın yamaçlarıyla çevrelenmiş ufak ve şirin bir köy olan Uçmakdere’de hiking, yüzme, yamaç paraşütü ve dağ sporlarını deneyimleyebilir, Saros Körfezi’nde bir sahil beldesi olan Erikli’de incecik kumlu plajı ve pırıl pırıl suyun tadını çıkarabilirsiniz. Trakya rotasının ünlü bağ evleri de sakin akşamüstleri ve peynir eşliğinde tadımlar için ideal. Bolca yürüyüp güneşlenebileceğiniz ve hatta canlı caz müzik dinleme şansı yakalayabileceğiniz Dessera Bağ Evi ve Barbare’nin üzüm bağlarında yürüyüşlere çıkabileceğiniz Barbaros Bağ Evi bu rotanın öne çıkanları arasında.

youtube play youtube play

Tüm buraları gezerken bu güzel anları ve deneyimleri sevdiklerinizle paylaşmak isteyeceğinize eminiz. Tam da bu noktada devreye giren Türkiye’nin #çokçekici operatörü Turkcell  bulunduğunuz her noktadan sevdiklerinizi kolayca görüntülü arayabilmenize ve onlara dilediğiniz fotoğrafları gönderebilmenize yardımcı oluyor. Eğer böyle yakın ve büyüleyici olanaklar bulunması sizin de içinizdeki seyahat özlemini tetiklediyse belki de artık yola çıkma zamanı gelmiştir. Ne dersiniz?