Bir Başka Aşk Hikayesi diyerek ironik bir çıkış yapıyor bu Danimarka yapımlı, Ole Bornedal’ın yönetmenliğini üstlendiği, Kuzey Avrupa sinemasının farklılığına delil gösterilecek film. Romantik komedi klişelerinden sıkıldıysanız, farklı bir atmosfere sahip bir film izlemek istiyorsanız Just Another Love Story’i en doğru tercih olarak görüyorum.

16139

Filmimiz öyle güzel kurgulanmış ki ilk saniyesinden son anına kadar gizemini korumayı başarıyor. Kendini sıkıcı evlilik hayatının ortasında bulmuş olan Jonas bir kaza sebebiyle Julia’yla tanıştıktan sonra olaylar başlıyor ve sürprizlerle ilerlemesine karşın kurgu mantık çerçevesinden çıkmamayı başarıyor.

anotherlovestory

Aşk hayatı rutin çizgisinden kaydırmayı başarır peki ya içinde yalanlar varsa ömrü ne kadar sürer ? Trafik kazası geçiren Julia’yı ziyarete giden Jonas ailesi tarafından Julia’nın sevgilisi Sebastian sanılıyor ve bu basit yanlış anlaşılma doğacak olan bir aşk hikayesinin sebebi oluyor fakat Sebastian olmak hiç de o kadar kolay değil. Geçmişin izleri Jonas’ın kaderini belirleyici rolünü üstleniyor.

jals_still_006

Sağanak yağmurun yarattığı atmosferle ilerleyen bu film bana işlenişi bakımından Reconstruction’ı hatırlattı. Reconstruction’ı da çok beğenmiştim ve Kærlighed på film son zamanlarda izlediğim açık ara en iyi film oldu. Kaliteli senaryo, kaliteli oyunculuk, kaliteli müzikle karşılıyor seyirciyi.

screen-shot-2011-05-16-at-8-25-30-pm