Bir gün bana biri genel manada en hakim olduğun konu ne dese, cevabım Kadıköy olur sanıyorum 🙂 Her köşesini bilir, her halini severim. Yine Kadıköy’de bir gün geçirdim ve yepyeni yerler keşfettim geçen hafta…

700gr Bakery and Cafe Konum

IMG_1691
700gr Bakery and Cafe

Ruşen Ağa Sokak’ta sessiz sedasız bir ufak dükkan açıldı. Çok da uzun süre olmadı açılalı. İlk açıldığı günlerde kahve içmek için uğradığım 700 gr, aslında bir zeytinyağlı cennetiydi, vakit varken denemeliyim dedim ve o gün zeytinyağlı tabağını mekana adını veren o 700 grlık kendi yapımları taptaze ekşi mayalı ekmekleri eşliğinde tattım. Ekmekler harika, özellikle kahvaltıda buradaki ekmeğin bir tanesini kendi başıma yiyebileceğimi düşündüm 🙂

IMG_1692
700gr Bakery and Cafe

Derken 6-7 çeşit zeytinyağlı arasından seçim yapmam gerekti, bamyayı ve kavunlu kısırı damak zevkime uygun olmayacağı için çıkarttırdım. Enfes bir pancarlı semizotu, karışık sebze kızartma, kabak ve fasulye yemiş oldum. Bunun dışında mekanda köfteden mücvere birçok çeşit ana yemek olduğu gibi, taptaze ürünlerle yapacağınız kahvaltılar için de çok uygun gözüküyor. Omletleri, yumurta çeşitleri de cabası..

IMG_1694
700gr Bakery and Cafe

Leziz yemeklerinin yanı sıra buradaki ortam çok huzurlu, kesinlikle belirtmeliyim. Su yeşili ve mavinin hakimiyetinde ufak ufak resimlerin bulunduğu duvarı ve çalan sakin müziklerle birlikte burada dinginliği hissetmemeniz imkansız. Yemek yemeseniz bile lezzetli minik kurabiyeler eşliğinde servis edilen kahveyi içerek kitabınızı hatta işinizi alarak gidin ve 700 grama yerleşin:) tatlılarını da es geçmeyin. Burası Kadıköy’ün en sevilenlerinden olacak benden söylemesi!:)

 700gr Bakery and Cafe Adres: Caferağa Mah. Ruşen Ağa Sok. No:3C Moda, Kadıköy / İstanbul

Mathilda Tattoo & Coffee Konum

mathilda
Mathilda Tattoo&Cafe

Bi yer düşünün hem başarılı bir dövmeci, hem tatlı bir cafe hem de güleryüzle karşılanabildiğiniz bir mekan. Öyle ki duvardaki resimle beraber fotoğrafımı çekiyorlar. Zaten cafenin en dikkat çekici öğesi de bu resim ve bardak altlıkları. Şair Latif Sokak’ta Çekirdek’ten biraz ileri gidince soldaki bu mekanda tatlı yiyip, kahve keyfi yapabililirsiniz. Dış kısmında oturup esen sokağında keyif yapabilirsiniz.

IMG_1710
Mathilda Tattoo&Cafe

Mathilda Tattoo & Coffee Adres: Caferağa Mah. Şair Latifi Sok. No:27A Kadıköy / İstanbul

kut
Küt Cafe

Yine Kadıköy’de yeni açılmış olan KÜT Cafe’de lattenizi, kahvenizi içebilir, Boğa’dan Bahariye’ye giderkenki sağdan ilk sokaktaki Pişicim‘de pişili leziz kahvaltılar yapabilir, akşam olduğundaysa güzel müzikler eşliğinde Dorock XL‘ta bişeyler içebilirsiniz. Birkaç gün sonra gidip denemeyi ve yazmayı düşündüğüm Aida Vino e Cucina da İtalyan yemeği severler için iyi bir alternatif olabilir, benden söylemesi. Güzel bir gün olsun!