Malum artık çoğumuz televizyon izlemeyi bıraktık veya azalttık. Telefon, tablet veya bilgisayardan her şeyi takip edebiliyoruz. Üstelik sadece sosyal medya kullanımı veya mail kontrolü gibi uğraşlar için de değil, gündemi takip etmek için de artık en pratik yöntem gazeteleri, dergileri internet üzerinden ya da mobil uygulamalarından okumak. Ben de size izolasyon süreci dışında da kullanmaktan keyif alacağınız ve kendinizi çokça geliştirebileceğiniz birkaç uygulama önerisinde bulunmak istedim.

Kendinizi Geliştirebileceğiniz Uygulamalar
Kendinizi Geliştirebileceğiniz Uygulamalar | Fotoğraf: Blog Uptown International

Kendini Geliştirmek İsteyenler İçin Uygulamalar

Bundle

Bundle
Bundle | Fotoğraf: Habertürk

Farklı kaynaklardan farklı türlerde haberler okumak istediğimizde telefonlarımız çoğu zaman çok fazla uygulamayla dolu oluyor. İşte Bundle, içerisinde okuyabileceğimiz çok fazla haber kaynağını barındıran bir uygulama. Kendi zevkinize göre seçebileceğimiz çeşitli haber ve içerik sitelerine erişebiliyor: bilim, kültür sanat, teknoloji, spor, sinema gibi aklınıza gelebilecek hemen hemen her kategoride içeriği okuyabiliyorsunuz. İsterseniz kendi kişisel haber akışınızı oluşturabiliyor, gündemden kopmamış oluyorsunuz! 

App Store‘dan veya Google Play‘den ücretsiz indirebilirsiniz.

Dergilik

Dergilik
Dergilik | Fotoğraf: Yasemin

Dergilik, Turkcell tarafından geliştirilmiş, içerisinde çeşitli kategorilerde dergilerin bulunduğu bir uygulama. Yerli, yabancı, haftalık veya aylık dergilerin haricinde ulusal ve yerel gazeteleri de içinde barındırıyor. Üstelik çoğu popüler dergilere ücretsiz bir şekilde erişim de sağlayabiliyoruz! Bir bakın derim. İyi okumalar!

App Store‘dan veya Google Play‘den ücretsiz indirebilirsiniz

Google Arts&Culture

Google Arts & Culture
Google Arts & Culture | Fotoğraf: Digital Age

Google’ın Arts & Culture uygulaması sahip olduğu geniş içeriği ile bize binlerce fotoğrafın, videonun, sanatın hikayesini sunuyor. Çeşitli özelliklere sahip uygulama sanatın içine dalıp hiç çıkamayacak hale getirebiliyor bizi. Öyle ki şaheserleri en ince ayrıntısına kadar inceleyebilir, online müzelerde ve sergilerde dilediğimiz gibi gezebilir, günlük özet alarak uygulamaya her girişimizde bilgi edinebilir, hatta kendi kişisel koleksiyonumuzu oluşturup paylaşabiliriz. Sanatı A’dan Z’ye öğrenmek için daha ne bekliyorsunuz? Keyifli okumalar ve gezmeler!

App Store‘dan veya Google Play‘den ücretsiz indirebilirsiniz.

Daily Art

Daily Art
Daily Art | Fotoğraf: Egypt Today

Çok severek kullandığım bir diğer uygulamadan bahsetmek istiyorum size: DailyArt. Her gün bir sanat eserinin paylaşıldığı ve hakkında bilgilerin paylaşıldığı bir platform kendisi. Eserin yaratıcısı ve yapıldığı zamanı bizlerle paylaştıktan hemen sonra arkasında yatan hikayeyi de öğrenmemizi sağlıyor. Sanatseverlerin çok severek kullanacağına, ilginiz yoksa çok kısa sürede o ilgiyi de oluşturacağına eminim. Bu uygulama hakkında bahsetmek istediğim bir nokta daha var: Uygulamada paylaşılan eserlerin farklı dillere çevrilebilmesini sağlamak için bağış yapabilirsiniz, hatta çeviri yapmak için başvuruda da bulunabilirsiniz. Dediğim gibi okurken çok keyif alacağınız ve vazgeçemeyeceğiniz bir uygulama DailyArt. Sanatla iç içe günler dilerim!

Play Store‘dan ve App Store‘dan ücretsiz indirebilirsiniz. 

Khan Academy

Khan Academy in your pocket — new apps available for iPhone and ...
Khan Academy | Fotoğraf: Khan Academy

Ve son olarak da önereceğim bu uygulama ile merak ettiğiniz her alanda birçok bilgiyi edinebileceğinizi garanti ediyorum. Matematikten biyolojiye, finanstan sanata kadar birçok konunun ders videolarını içeren harika bir uygulama, üstelik tamamen ücretsiz. Ben yolculuk esnasında veya boş zamanlarımda hemen 5-10 dakikalık ders videolarından açıyorum ve zamanımı daha verimli kullanmış oluyorum böylece. Sizin de severek kullanacağınıza eminim! 

App Store‘dan ve Play Store‘dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Kapak fotoğrafı: Sosyal Medya Kampüsü

İlginizi çekebilir: MeloMagger’dan En İyi Müzik Uygulamaları