Kısalan günler, bolca koşuşturma, yağmur, rüzgar ve kar… Kışa giriş yaparken tüm bu etkenlerle birlikte evde kalmaya, kendimize hak ettiğimiz bakımı vermeye olan eğilimimiz de artıyor. Bolca su tüketimi, sebze meyve ağırlıklı beslenme, egzersiz ve meditasyonla hem ruh hem de beden sağlığımızı gözetirken saç sağlığına da eğilmenin tam sırası. Saçımızı kurutmadan dışarı çıkmanın ihtimaller dahilinde olmadığı kış mevsiminde saçlarımızın nem dengesi değişiyor. Saçlarımızdaki ipeksi dokuyu korumak için bolca özene ve tabii ki teknolojiden gücünü alan dokunuşlara ihtiyacımız var.

Şapka ve bere sezonu kapıda, ıslak havaysa standart yöntemlerle kuruttuğumuz saçlarımızın kaybettiği nemin yerini almaya aday. Bu da bolca kabarıklık ve statik elektrik anlamına geliyor ki her kış şikayetçi olduğumuz saç sorunlarını yaratan etkenler de tam olarak bunlar. Bu sorunlarla başa çıkarken doğru saç bakım ürünleri seçimi, mikrofiber havlular ve ipek yastık kılıfları gibi önemli bakım ipuçlarına artık aşinayız. Saçlarımızı yıpratan hatalarıysa çoğunlukla kurutma ve şekillendirme aşamalarında yapıyoruz. Bunu önlemek için atılabilecek en önemli adım, doğru teknolojiye sahip saç bakım ürünlerini tercih etmek. İşte Dyson teknolojisi de yolun her adımında ihtiyaçlarımıza yanıt vermeyi hedefliyor ve ürünlerini bu amaçla sürekli geliştiriyor.

Dyson Supersonic™ Saç Kurutma Makinesi

Saç bakımı söz konusu olduğunda, kurutma ve şekillendirme aşamaları için dikkat edilmesi gereken ilk kural, şüphesiz aşırı ısıdan kaçınmak. Bu farkındalıkla yola çıkan Dyson Supersonic™ Saç Kurutma Makinesi, akıllı ısı kontrolü ile havanın sıcaklığını saniyede 40 kereden fazla ölçerek ve ısıyı düzenleyerek saçların parlaklığını korumayı vadediyor. Üstelik bunu yaparken sıklıkla göz ardı ettiğimiz bir başka önemli konuya da eğiliyor; farklı saç tipleri ve ihtiyaçlar için tasarlanmış beş farklı başlık seçeneği sunuyor.

Eni daha geniş ve yüksekliği daha dar tasarımıyla saça şekil için odaklı hava akımı sağlayan Şekillendirici başlık, belirgin bukleler ve dalgalar için gelişmiş difüzyon sağlayan Difüzör başlık, ince telli saçlar ve hassas saç derisi için nazik ve hızlı kurutma sağlayan Hassas Kurutma başlığı, kalın telli kıvırcık saçları hacim vererek şekillendiren Geniş Dişli Tarak başlık da farklı saç tiplerinin ihtiyaçlarını gözeten seçenekler arasında. Kış içinse odağımızda ipeksi, düz bir görünüm için kısa saçları uzunların altına saklayarak elektriklenmeyi önleyen yeni Flyaway başlık var.

Dyson Supersonic™ Saç Kurutma Makinesi

Dyson Supersonic™ Saç Kurutma Makinesi’nin son teknolojiyi kullanan yeni başlığı Flyaway başlık, aşırı ısı olmadan hızlı kurutmayı sağlarken, Coanda etkisinden faydalanarak en temel sorunlarımızın başında gelen elektriklenmeyi ve kabarmayı da önlüyor. Aerodinamik bir olgu olan Coanda etkisi, havayı kullanarak saçı başlığa veya fırçanın yüzeyine yaklaştırıyor ve şekillendiriyor. Üstelik yeni özel seride Vinca mavisi ve Rosé renklerinde karşımıza çıkıyor! O halde hediyeleşme sezonu yaklaşırken, radara alınmayı hak eden Dyson Supersonic™ Saç Kurutma Makinesi’ne daha yakından bakmak üzere sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Dyson