Yakın dönemde İstanbul’un cazibe merkezlerinden biri haline gelen Bomonti, yepyeni bir mekana ev sahipliği yapmaya başladı: Kozmonot Pub!

Konum

KOZMONOT BOMONTİ (5)
Kozmonot Pub: Bomonti’nin Uzay Temalı Mekanı

Mekan yeni olmakla birlikte markayı birçoğumuz Topağacı’ndaki durağından da tanıyacaktır. Kozmonot Pub, alışkın olduğumuz samimi ortamı, indie müzikleri ve zengin menüsüyle çok daha geniş bir alanda House Residence’ın girişinde kapılarını bizler için aralıyor.

KOZMONOT BOMONTİ (3)
Kozmonot Pub: Bomonti’nin Uzay Temalı Mekanı

Kozmonot, “kozmoz” kelimesinden türetilmiş bir kelime ve “uzay insanı” anlamına geliyor. Gerçekten de mekana adım attığınızda da kendinizi uzay mekiğinin içerisinde hissetmeniz için mimari olarak her ayrıntı düşünülmüş durumda. Alkol servisinin yapıldığı bar kısmı Apollo 11 seyahatinde kullanılan uzay aracından esinlenilmiş. Mekanın lavabosunu kullanmaya giderken de kendinizi uzay mekiğinin içine giriyor gibi hissetmeniz kaçınılmaz.  Özetle, uzay teması iç mekan tasarımının her ayrıntısında düşünülmüş diyebilirim. Kozmonot Pub, bu anlamda misafirlerine bambaşka bir perspektif sunarak özgün bir eğlence deneyimi vadediyor.

KOZMONOT BOMONTİ (4)
Kozmonot Pub: Bomonti’nin Uzay Temalı Mekanı

Özellikle Asmalımescit’ in, Beyoğu’nun eski ışıltılı halini kaybetmesi; alternatif eğlence arayışını beraberinde getirdi. Babylon’un önceliğinde eğlence mekanları Bomonti’nin potansiyelini keşfederek burada yerlerini almaya başladı. Şimdilerde Bomontiada; Beyoğlu’nun aksine, konut yaşantısı ve mahalle kültüründen de vazgeçmeden eğlence hayatına kucak açabilen bir nokta haline geldi. Bu durum da aslında bizleri yepyeni bir kent dokusuyla tanıştırmış oldu. Akşamları mahallesinde yürüyüşe çıkan, köpeğini gezdiren lokallerle, iş çıkışı eğlenmeye gelen insanlar aynı alanda buluşmaya başladı. Eğlence mekanları artık Bomonti’lilerin komşusu! Yani aslında, sosyal hayat ya da gece hayatı da konut dokusuyla entegre olabiliyor, oturduğunuz yerde ‘kapınızın önüne’ inerek sosyalleşebildiğiniz bir alanın var olması mümkün!

Kozmonot Pub, Fransız fakirhanesinin yanına konumlanmış bu yerde, Bomonti’nin lokallerine, kendini sıkışmış hissetmeden keyifle vakif geçirebileceği ve sosyalleşebileceği alternatif bir mekan sunuyor.

Instagram

Hafta sonu bayram tatili vesilesiyle boşalacak olan İstanbul’un trafiksiz halinin tadını çıkarmak isteyenler, Feriköy Antika Pazarı‘nı gezebilir, Bomontiada’nın içerisinde yer alan, yakın zamanda bizlere veda eden, Türk fotoğrafçılığının duayen ismi Ara Güler Müzesi‘nde göz banyosu yapabilir, sonrasında da Kozmonot Pub’a hoşgeldin diyebilirler!