Çocuk zihninin sınır tanımazlığı bir oyun olsaydı eğer, bu oyun kesinlikle yüzyılın oyuncağı LEGO® ile mümkün olurdu. LEGO® ile büyüme şansına erişmiş bir nesil olarak ondan o kadar çok şey öğrendik ki geriye dönüp baktığımızda şimdiki alışkanlıklarımızda, yaratıcılığımızda ve inşa etme arzumuzda izini hala görebiliyoruz. Eldeki parçalardan harikalar yaratmak, küçük adımların kocaman bir yapıya dönüştüğünü izlemenin hazzı… Şimdi kendimize, çocuğumuza veya yeğenimize hediye olarak LEGO® alırken çok heyecanlanıp kutuyu hemen açmak ve bir an önce başına oturmak istememizin sebebi de bizi çocukluğumuzun berrak zihnine geri götürebilmesi. Sonsuz olasılığı ellerimizle kurma ayrıcalığı. Peki bir LEGO® kutusunu açmayı beklemekten daha eğlenceli ne olabilir? Söylüyoruz, LEGOLAND® Billund Resort! LEGO®, Resort, Danimarka… Lütfen biri bizi uyandırsın.

LEGOLAND® Billund Resort, masalların ülkesi Danimarka’nın en çok ziyaret edilen ve çocuklar için en iyi bilinen cazibe merkezlerinden birçoğunu, kraliyet saraylarını, vahşi yaşam parklarını, balina izlemeyi, Viking kasabalarını, en iyi haliyle Danimarka sahillerini ve çok daha fazlasını aynı anda sunuyor. Üstelik ailenin tüm üyelerini aynı anda eğlenceye dahil ederek.

Legoland® Billund Resort

Çocukların duygu okumak gibi bir süper gücü var biliyorsunuz. Eğer bir oyunu yalnızca ona yardımcı olmak veya eşlik etmek için oynuyorsak, hele de sıkılmışsak bunu anında hissedebiliyorlar ve bizi “yakalandım” hissiyle baş başa bırakıyorlar. LEGO®, tüm aileye aynı anda aynı heyecanı yaşatabilme özelliğiyle bırakalım sıkılmayı, oynamak için kendi sıramızı beklediğimiz bir dünya. Bu yüzden LEGOLAND® Billund Resort, aile tatilini çocukların eğlenip yetişkinlerin kendilerine zaman ayırmak için akşamı bekledikleri bir konsept olmaktan çıkarıyor. Her yaşa hitap eden alanlarıyla eşsiz bir tatil için sınırsız olasılık sunuyor.

Legoland®

Gelin biraz gezelim!

LEGO® dolu bir dünya için şimdiden yerinizde duramaz olduysanız gelin, LEGOLAND® Billund Resort’ta bulunan 5 olağanüstü alanı gezelim birlikte:

“Yüzyılın Oyuncağını” kutlayan Dünya’nın ilk tema parkı LEGOLAND® Billund Resort, hız trenleri, perili evler ve dokuz LEGO® temalı arazisi ile muhteşem bir eğlence merkezi.

Lalandia

İçinde macera dolu bir Tırmanma Kulesi ve turbo hızda Su Kaydırağı bulunan İskandinavya’nın en büyük Tropikal Su Parkı Aqua Doom Lalandia, heyecan severlerin ilk sırasında yer alıyor. Lalandia Winter World ise buz pateninden, buz üzerinde çarpışan arabalara kadar kış ayları için tasarlanan birçok aktivite sunuyor. 

Givskud Hayvanat Bahçesi

Ülkenin en büyük hayvanat bahçesi olan Givskud Hayvanat Bahçesi‘nde kendi aracınızla safariye gidebilir, savanada özgürce yaşayan gergedan, antilop ve aslan sürüsü gibi vahşi hayvanları görebilir, sevimli zürafalar, maymunlar ve diğer türler arasında gezinerek harika fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Givskud Hayvanat Bahçesi ayrıca Avrupa’nın en büyük gözlüklü ayı muhafazasını ve Danimarka’nın en büyük penguen muhafazasını da bünyesinde barındırıyor. Çevreye ve hayvanların özgürlüğüne dost ve kafessiz bir ortamda bu deneyimi yaşayabilmek ise en önemli artısı.

WOW Park

Çocukların doğayla yeniden bağlantı kurmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir açık hava etkinliği olan WOW Park ise, ağaç evleri ve gizli kulübeleri keşfetmenin yanı sıra, devasa yürüyüş yollarından oluşan bir ağ üzerinde Billund yakınlarındaki 28 dönümlük bir ormanda koşma imkânı sağlıyor.

LEGO® House

İçinde İskandinavya’nın ilk uçan tiyatrosunun yanı sıra dev bir uzay gemisi oyun alanı da bulunan “LEGO® Movie World” ile 25 milyon LEGO® parçasıyla dolu LEGO® House, LEGO® yapımını oyun yoluyla öğrenmeye yönelik sonsuz olanakları keşfetmek isteyen yaratıcı çocukların favorisi olmaya aday.

Bütün bu benzersiz alanların yanısıra, Happy Pass ile gezilebilecek 15 muhteşem lokasyon daha var. Vikinglerin heyecan verici dünyasını gözler önüne seren UNESCO himayesindeki Jelling Anıtları, Danimarka Kraliyet Kalesi Koldinghus, yine UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilen Christiansfeld kenti, Trapholt Müzesi, büyüleyici Geografisk Have botanik bahçesi, ve bizce çocukların çıldıracağı oyun ve macera evi Nicolai for born!

Peki ulaşım?

Bilirsiniz çocuklarla çıkılan tatillerde ilk soru işareti ulaşım. THY sayesinde kimseyi oradan oraya sürüklemeden tatile dinç ve enerjik başlamamak kesinlikle mümkün. Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olma özelliğine sahip Türk Hava Yolları, Danimarka’nın LEGOLAND®’e açılan kapısı Billund’a yıl boyunca gerçekleştirdiği aktarmalı uçuşlar ile birlikte şehre ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor.

Üstelik İstanbul Havaliman’ından Billund Havalimanı’na 26 Mart itibariyle haftada 4 kez gerçekleşmeye başlayan direkt uçuşlar ile LEGOLAND® Billund Resort, evinize yalnızca üç buçuk saat uzaklıkta olacak. Havalimanı ile LEGOLAND® Billund Resort arası mesafe ise sadece 5 dakika!

Legoland®

Bu sene daha önce benzerini deneyimlemediğiniz çok keyifli, konforlu ve heyecan dolu bir seyahat rotası arıyorsanız mutlaka göz atın. Tüm aileye iyi eğlenceler!