En keyifli aylarından birini yaşarken radikal kararlar alma dönemine de girmiş bulunuyoruz. 2024 hedefleri listeniz hazır mı? Motivasyonumuzun yüksek olduğu bu süreçte kitap yazmak, onlarca kilo vermek, dünyayı ele geçirmek gibi iddialı hedeflerle doldurduğumuz o listelere belki de bu yıl zamansız ve bize iyi gelecek hedefleri de eklemenin tam zamanı. Örneğin; kendimize zaman ayırmak, trendleri takip etmek, stilimize bizi her gün iyi hissettirecek bir detay eklemek ya da sevdiklerimizi mutlu edecek hediyeler için kafa yormak da pekala bu listede yer alabilir! Biz de bu yenilenme ve hediyeleşme dönemi için ilhamı Longines’in mottosundan alarak işe başladık: “Zarafet bir tavırdır.”

Yeni bir yıl ve yeni bir biz… Tipik bir gününüzü gözünüzün önüne getirin: Köpeğinizi gezdirerek başladığınız bir sabaha eşlik eden hızlı bir kahve, yoğun bir iş rutini, ufak molalarda halledilmeye çalışılan kişisel sorumluluklar ve yaşamı işten ibaret kılmama konusundaki ısrarımızın göstergesi olarak ayakta tuttuğumuz sosyal yaşamımız! Son derece haklı ve heyecan verici olan yenilenme isteğimizin gerçekleşebilmesi için stilimizin de bu dinamik rutinle uyum sağlaması gerekiyor. Tam da bu yüzden zarif, zamansız ve fonksiyonel detaylara ihtiyacımız var. Önümüzdeki yılın saat trendleri de bu gustonun etrafında şekilleniyor. Dinamik yaşamın vazgeçilmezi olan fonksiyonellik, klasiklerin şıklığıyla buluşarak vazgeçemediğimiz bir aksesuar olan saatlerin yeniden yorumlanmasını sağlıyor.

2024 saat trendlerini üç kelimeyle özetlemek mümkün: Modern, klasik ve zarif. Mini DolceVita da modern ve klasik stilleri harmanlamanın mümkün olduğunu kanıtlıyor. Sade tasarımı, zamansız ve estetik modelleriyle Longines’in alçakgönüllü lüks ve çağdaş zarafet anlayışını incelikle yansıtmayı başarırken aynı zamanda yılın yükselen trendine de göz kırpıyor: Dikdörtgen- kare saatler! Yuvarlak saatlerin klasik normundan farklı olarak köşeli kadranlara sahip saatler, modern dokunuşlarla şıklığı yeniden tanımlıyor.

İşte 1997 tarihli orijinal DolceVita koleksiyonundan ilham alan Mini DolceVita da “Zarafet bir tavırdır” sloganını doğuran köklerine sadık kalırken aynı zamanda güncel stil kodlarına uyumlanarak hikayeyi yeni nesiller için yeniden yazıyor. 198 adet baklası sayesinde saatin mücevherli ruhunu güçlendiren ve olağanüstü kullanıcı konforu sunan yeni tasarım, paslanmaz çelik bilezikle sunuluyor. Hem günün dinamizmine hem de gecenin şıklığına uyum sağlayabilen Mini DolceVita koleksiyonu, hem pırlanta detaylı hem de pırlantasız, sade modelleri bir arada sunarak çeşitlilik ihtiyacımıza yanıt veriyor. Pırlanta detaylı modeller; Ivory White, Mint Green, Blossom Pink ve Serene Blue olmak üzere dört farklı çarpıcı ve trend renkte sunuluyor. Dikdörtgen Roma kadranın çevresiyle aynı renk kayışlar, meneviş efektli iç kareyle etkileyici bir zıtlık oluşturuyor. Yaldızlı Roma rakamları ve ibrelerse üç boyutlu hissi yaratarak benzersiz estetik görünümü tamamlıyor.

O halde gelin, dinamik ve enerjik kadınlara çağdaşlığından taviz vermeyen parçalar sunarken zengin bir mirasa dayanan Mini DolceVita serisine yakından bakmak üzere sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Longines