Los Angeles’da dolu dolu iki gün geçirmek için yapabilecekleriniz…

hwood
Hollywood

Los Angeles ve civarında gezebilmek için mutlaka bir arabaya ve GPS’e ihtiyacınız var. (İstanbul’unki ile yarışır bir trafik ile karşılaşacağınızı bilin.) Kalacak yeri de Hollywood civarında ayarlamanızı öneririm.

1. Gün

Hollywood Sign Konum

Şehrin meşhur simgesi, Hollywood civarında çeşitli yerlerden görülebiliyor. Yine de uzaktan görmekle yetinmeyin. Tam yanına gidemiyorsunuz ama Amerikan rüyası örneği mahallelerin içinden geçerek yeterince yakınına gidebilirsiniz.

Hollywood Bulvarı Konum

Hollywood’a kayıtsız kalamayanlardansanız, bulvarı yürüyerek gezebilir, Walk of Fame’de sevdiğiniz yıldızların yıldızlarının peşine düşebilirsiniz. Oscar ödüllerinin verildiği Kodak Tiyatrosu yine bu bulvar üzerinde. Tiyatronun biraz ilerisinde ise önünde film yıldızlarının el ve ayak izlerinin olduğu meşhur Çin Tiyatrosu var.

stars
Hollywood

Farmer’s Market Konum

Burası her türlü giyim, teknoloji, yiyecek alışverişinizi yapabileceğiniz modern bir pazar yeri. Pazarın, neredeyse bütün dünya mutfaklarına ait yemeklerin satıldığı büfelerin sıralandığı bölümünde bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Santa Monica ve Venice Konum

Yönünüzü okyanusa doğru çevirmenin vakti geldi. Venice’in uzun kumsalında vakit geçirebilir, kumsalın hemen arkasındaki yürüyüş yolu üzerindeki sokak sanatçılarından alışveriş yapabilirsiniz. Mevsim ne olursa olsun okyanusa girmeyi deneyin!

Santa Monica’da, sadece yaya trafiğine açık 3rd Street Promanade alışveriş yapmak için doğru bir seçim. Günbatımı zamanı ise mutlaka Santa Monica Pier’de olun.

Santa Monica
Santa Monica

2. Gün

Universal Studios Konum

Los Angeles’a gelmişken Universal Studios’a gitmemek olmaz. Burada ilk yapmanız gereken sadece sabahları yapılan stüdyo turuna katılmak. (“Ride”ları öğleden sonraya bırakabilirsiniz.) Stüdyo turunda sevdiğiniz birçok filmin mekanlarını görebilirsiniz. War of the Worlds’deki uçak enkazının içinden geçebilir, Norman Bates’in annesi ile yaşadığı evi görebilirsiniz. Biletleri önceden internetten almayı ihmal etmeyin.

Universal Studios
Universal Studios

Beverly Hills Konum

Universal Studios’un bütün eğlencesini bir güne sığdırabildiyseniz eğer (kalabalık olmayan bir günde bu mümkün )bugünün akşamını Beverly Hills’te geçirebilirsiniz. Eskiden birçok ünlünün yaşadığı evlerin arasında bir tur attıktan sonra günü Rodeo Drive üzerindeki lüks mağazaların vitrinlerine bakarak bitirebilirsiniz.

Los Angeles günlerini en iyi şekilde bitirmenin yolu araba ile Las Vegas’a doğru yola çıkmaktan geçiyor. Rulette 21’e oynayın. 🙂