los-vivancos

2008 yılında da İş Sanat’da ayrıca 7.Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında ve geçtiğimiz yaz Uluslararası Bodrum Bale Festivalinde son 3 gün kapanış gösterisini yapan bu 7 yakışıklıyı biraz daha yakından tanıyalım.

Malaga doğumlu Elias, Josue, Josua, Cristo, Aaron, İsrael ve Judah isimli 7 erkek kardeşten oluşuyor ekip. Grubun isimleri soyadlarından geliyor. Vivancos’lar anlamına geliyor. Babaları Pedro da flamenko dansçısı.

Armut tabi ki dibine düşermiş diyerek yedi kardeşin babalarını örnek alarak büyüdüklerini, daha okuma yazma öğrenmeden flamenko dansına yatırım yaptıklarını belirtebilirim. Daha sonra bu yatırımı eğitimle pekiştiren kardeşler Barselona Dans Konservatuarı sonrası profesyonel hayata 2004 yılında atılıyorlar.

Maskulen erkek dansçıların estetik ve seksapeli, flamenko müziği ve dansı ile birleştirmeleri flamenko dansını sevdiriyor hatta sevmeyenler için bile sevdirecek diyebilirim.

los-vivancos1

Senkronize flamenko figürlerini koreografi ile beraber yapmak bayağı zor. Bunu başarabildikleri için tüm dünyada çok yankı uyandırıyorlar, hem de seviliyorlar.

Her gün 4-5 saat dans provası yapan ekip, çok sağlıklı beslenip düzenli spor yaparak performanslarına hazırlandıklarını belirtiyor. Eh, fizik yapılarına bakarsak sanki hiç az değil desem 🙂

Sizle aşağıda Fransa Televizyonun yayınladığı bir performanslarını paylaşmak istiyorum. Bu müthiş show’u kaçırmayın derim.