Bir mekanın isminde ¨Lokanta¨ geçmesi, sizin de o mekanla ilgili beklentilerinizi yükseltmiyor mu? Sanayi Lokantası, Maslak’ta çalışanlar için çölde vaha.

Konum

sanayi lokantasi 3
Sanayi Lokantası

Sanayi Lokantası, Atatürk Oto Sanayi’nin içinde, oto tamircilerinin, yedek parçacıların ortasında bir binanın ikinci katında bulunuyor. Lokantanın bulunduğu sokağı bulmak kolay fakat lokantanın kendisini bulmak için biraz uğraşabilirsiniz. Yukarı çıkmanız gerektiğini işaret eden tabelayı kaçırmayın.

sanayi lokantasi 4
Sanayi Lokantası

Sanayi içindeki lokantaların genellikle lezzet konusunda iyi bir ünü vardır. Buranın hem yemeklerinin lezzeti hem de ortamı çok çok iyi. Mekan çok ferah tasarlanmış. Kalabalık olduğunda bile rahatsız olmuyorsunuz. Çalışan herkes  çok güleryüzlü ve yardımsever. Servis hiç aksamıyor, çok hızlı. Mutfak ise MSA mezunlarına emanet.

sanayi lokantasi 2
Sanayi Lokantası

Lokantada her gün farklı yemekler çıkıyor. Twitter ve facebook üzerinden günün yemek listesine ulaşabiliyorsunuz. Yemek seçiminde fazlasıyla zorlanabilirsiniz çünkü her şey birbirinden güzel, lezzetli ve taze, çeşit ise bol. Özellikle zeytinyağlılar ve salatalar çok taze ve çekici görünüyor. Hünkar beğendi, sucuklu kuru fasulye, düğün çorbası; tattığımız her şey birbirinden güzeldi. Gittiğiniz gün portakallı irmik çıkmışsa kesinlikle kaçırmayın.

Karnınızı iyice doyurduktan sonra semaverden çayınızı alıp içebilir, işe geri dönmeden arkadaşlarınızla bir iki tur street fighter çevirebilirsiniz. Time Out İstanbul okuyucularının mekanı, 2013’ün En İyi Esnaf Lokantası seçtiğini de belirtmeden geçmeyeyim.

sanayi lokantasi
Sanayi Lokantası

Sanayi Lokantası Adres: Atatürk Oto Sanayi Sitesi 2. Kısım 26. Sokak, Maslak / İstanbul

Bunu seven, bunları da sevdi:

Esnaf lokantalarını seviyorsanız ve yolunuz Hasköy’e düşerse mutlaka Lale Lokantası’nı deneyin. Bütün yemekleri, ayva tatlısı ve döneri çok başarılı. Nişantaşı’nda ise, fiyatları biraz tuzlu da olsa Hünkar’ı deneyebilirsiniz.