Bir topluluğa girdiğinizde orada biz olabilme duygusunu kazanırken zorlanır mısınız? Başlangıçta kişisel bir proje olarak ortaya çıkan “Meeting Challange” her daim, her yerde sevgi ve güven ortamı içerisinde eğlenebilen bir arkadaş topluluğu oluşturarak bu süreci kolaylaştırmayı hedefliyor.

Hikayeyi başa alırsak; bir yılda farklı kültürlerden 1000 kişi ile tanışma hayali kuran Muhammet Doğan, hayalini hayata geçiriyor ve bu yolculuğunun sonunda 66 farklı ülkeden 1022 kişi ile tanışıyor. Ardından, Avrupa’da edindiği tecrübelerine dayanarak kendi referansıyla kısa sürede bir güven ortamı oluşturuyor birbirini hiç tanımayan insanların arkadaşlık ilişkileri kurabilmelerini sağlayan bir topluluk yaratıyor! Böylece ortaya Meeting Challenge çıkıyor.

Bugün bir topluluğa dönüşmüş olan Meeting Challenge, birçok farklı özelliğe sahip insanın, ortak bir paydada sevgi ve eğlence ortamında bir araya gelerek olumlu hisler yaşamalarını sağlıyor. Meeting Challenge topluluğu, farklı maviliklerden yeni arkadaşlar edinerek kendini bulabildiğin ve özgür hissettiğin o anı yakalayabilmeyi temsilen gökyüzünün sonsuzluğundan aldığı mavi rengini sembol ediniyor. Farklı kültürlerden, okullardan, mesleklerden, şehirlerden yani mavinin her tonundan insanları barındıran topluluk; sanat, spor, felsefe, doğa, yabancı diller ve edebiyat gibi kendinizi bulabileceğiniz birçok alanı bünyesinde barındırıyor.

Her dönem topluluğa katılan insanlar için düzenlenen Meeting Challenge’a hoş geldin partileri, Discord grubu üzerinden 7/24 etkileşim, #Birlikte-Gidelim kanalı ile istediğimiz her an toplulukla aktivite yapma imkanı, #Birlikte-Yiyelim etkinliği ile her ay random gruplarla yemeğe çıkarak kaynaşma, yaz aylarımızın vazgeçilmezi, İspanyolların muhteşem sokak partisi kültürünü ülkemize taşıdıkları “Botellon”, Her salı 80-100 kişilik bir ortamda buluşup İngilizce pratik yapılan “English Speaking Club”, alanında yetkin kişilerce hazırlanan müzik ve sanat workshopları, sigara kullanmayan insanlar için yeni bir çevre oluşturmak amacıyla yapılan “Non Smokers” buluşmaları, kamp etkinlikleri, tekne, plaj ve özel gün partileri, yazları her çarşamba farklı bir bölgede buluşulan “Kutsal Çarşamba” etkinlikleri topluluğun öncelikleri arasında. Meeting Challenge ayrıca nispeten az sayıda katılımcıyla yapılan bowling, buz pateni, halı saha, voleybol, satranç, tiyatro, konser gibi aktiviteler de organize ediyor. Bazı etkinliklere ise -MC üyeleri dışında- grubu tanımak isteyen kişiler de katılım sağlayabiliyor.

Topluluk ile uyumlu olabilecek insanları bir araya getirmeyi arzulayan Meeting Challenge, yeni arkadaşlarını muhteşem bir Hoş Geldin partisi ile karşılıyor ve bir sonraki alıma kadar topluluktaki insanlarla arkadaşlık kurmaları için oryantasyon süreçlerine tüm heyecanıyla eşlik ediyor. Üç ayda bir yapılan yeni üye alımlarında topluluğa katılmak isterseniz buradan başvuru formunu doldurabilir ve Meeting Challenge’ın eğlenceli ortamını keşfetmek üzere Discord grubuna dahil olabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Meeting Challenge