Yaz gelmeden gün batımında yanık tenlerimiz ve ıslak saçlarımız ile oturduğumuz sofralar, bir ağacın gölgesinde saatlerce kitap okuduğumuz şezlonglar ve güneşin ilk ışıkları ile uyandığımız hafif serin kamp sabahları… Yaz hayallerinizi şimdiden kurmaya başladınız mı? Dürüst olalım; her mevsim güzel fakat günler uzamaya, havalar ısınmaya başladığı zaman yaz rüzgârının getireceği yeni olasılıkları heyecanla beklemeye başlıyoruz. O zaman hem evlerimizi hem de işletmeleri yaza hazırlayacak destinasyonu buradan açıklayalım: Metro Türkiye!

Metro Türkiye ile “Her Yer Yaza Hazır”

Perdenin arasından yüzümüze doğru vuran güneşin alarmın yerini aldığı ve kuş seslerinin arka fon müziğimizi oluşturmaya başladığı o günler, gelmek üzere! Peki, bütün kış kurduğunuz yaz hayallerinizi gerçekleştirmek için hazır mısınız? Bu sene yazın tenimizin üzerinden usulca estirdiği rüzgârlar, bizi Metro Türkiye’ye götürüyor! Yeme-içme sektörünün ihtiyaçları ve bizim hayallerimiz için bu yaz sezonunun hazırlıklarını tamamlayan Metro Türkiye; mutfak eşyalarından depolama ürünlerine, bahçe ve balkon mobilyalarından kamp malzemelerine kadar yirmi beş bine varan ürün yelpazesi ile yaz mevsimine evlerimizden, bahçelerimizden ve doğadan eşlik ediyor. Tabii, bu sırada işletmelerin ihtiyaçlarını da unutmuyor! O zaman bütün ihtimallerin gerçek olabileceğine bizi inandıran yaz günleri için ilk soluğu Metro’da alalım.

Sohbeti Bol Yaz Sofraları

Metro Türkiye ile “Her Yer Yaza Hazır”

Güneşin ilk ışıkları ile evden çıkıp ancak akşam yemeğine gelmek üzere eve döndüğünüz çocukluk günlerinizi hatırlamak için neler yapıyorsunuz? Bizim bir tavsiyemiz var! Mesela; çocukken saatlerce sofrada oturup günümüzü anlatırken bize eşlik eden “ailelerimizin klasik yaz menülerini”, bu sefer biz sevdiklerimize hazırlayabiliriz! Yepyeni bir mevsimi sevdiklerini ağırlayacağı sofralardan karşılamak isteyenler için geleneksel aile tariflerini bugünkü tercihleri ile harmanlayarak hazırlamanın püf noktaları ise Metro Türkiye’nin reyonlarında saklı!

Tencere, tava gibi bütün mutfak gereçlerini sunan Metro, ayrıca sofralarımızı zevklerimize göre yeniden tasarlayabileceğimiz cam, porselen, seramik bardaklar, tabaklar, mumluklar ve birçok detay ile karşımıza çıkıyor! Yani evlerimiz için olduğu kadar profesyonel mutfaklar için gerekli detayları da düşünüyor. Öyle ki profesyonel mutfakların ihtiyaçlarının farkında olarak, kırılan ürün gruplarının tüm seri değişimine gerek kalmadan yenilenebilmesi adına 5 yıl bulunurluk garantisini Metro Professional markalı cam ve porselen serilerine ekliyor!

Bahçe ve Balkonların Zamanı Geliyor!

Metro Türkiye ile “Her Yer Yaza Hazır”

Bazen doğayı ancak haritadan ulaşabileceğimiz bir konummuş gibi düşünsek de aslında doğa; evimizin penceresinin açıldığı gökyüzünde, balkonumuzda esen rüzgârda ve bahçemize diktiğimiz bir çiçeğin toprağında saklı! Biz, bu sene yaz için hazırlıklarımızı tamamlarken yalnızca içimizdeki çocuğun heyecan duyduğu günleri değil; içimizdeki doğanın ortaya çıkmak için beklediği koşulları da hazırlamak istiyoruz! Kısacası; uzun zamandır kullanmadığımız için tozlanan balkonumuzu yenilememizin ve bahçelerimizi gözden gerçimemizin vakti geldi. Baharın enerjisinden ve yazın ilhamından aldığımız heyecan ile bahçelerimizi ve balkonlarımızı yenilemek için şezlonglardan oturma takımlarına, salıncaklardan sevdiklerimiz ile mangal başında buluşmamızı sağlayacak çözümlere kadar ihtiyacımız olan bütün detaylar; Pendik, Merter, Bayrampasa, Ayvalık, Edremit, Fethiye haricindeki Metro Türkiye Mağazaları’nda!

Doğanın Ortasında Ev Konforu

Metro Türkiye ile “Her Yer Yaza Hazır”

Britanyalı yazar William Kean Seymour, “Yaprakların hışıltısı, ağaçların sessiz dostluğu ve kuşların şarkısının ortasında ruh, yeni bir ritimde dans eder.” diyor. Şehir daha da hızlandığında ve havalar daha da ısındığında sizin pusulanız nereyi gösteriyor? Bu yaz, belki dalgaların sesi ile uyandığınız bir deniz kenarında belki de toprağın ve kahvenin kokularının iç içe geçtiği bir ormanda doğa ile tekrar buluşmayı düşünüyorsunuzdur. Peki, bu bir hayal dahi olsa doğanın içerisinde evinizin konforunu hâlâ aramıyor musunuz? Metro Türkiye; çadırdan uyku tulumuna, kamp matından kamp yatağına, portatif kamp ocaklarından soğutucu dolaplarına kadar kamp sırasında ihtiyacımız olan bütün detayları düşünüyor! Bize ise yalnızca doğayı özgür bir şekilde keşfetmek kalıyor.

Bu yaz kurduğumuz hayalleri gerçeğe dönüştürebilmek için Metro Türkiye’nin bizi bir çocuğa dönüştürdüğü reyonlarının arasında görüşmek üzere!

Kapak Fotoğrafı: Metro Türkiye