Sürdürülebilirlik kelimesini duyduğumuzda çoğumuzun aklına geri dönüştürülmüş malzemeler veya çevre dostu ürünler geliyor. Peki evlerinizde kullandığınız beyaz eşyalar, onlar da sürdürülebilir bir anlayışta olabilir mi, ne dersiniz? Miele ürünleri olabilir. Çünkü Miele’nin kullanıcılarına sunduğu tüm ürünler, uzun ömür, performans, kullanım konforu, enerji verimi, tasarım ve servis konuları ön planda olacak şekilde zamanın ötesinde bir kalite ile üretiliyor…

Miele: Sürdürülebilirlik. Zanaatkarlık. Performans.

Miele, minimum enerji tüketimi ile mükemmel sonucu bizlere sağlıyor;
çamaşırlarımızın temizliğinden bulaşıklarımızın hijyenine, mutfakta pişirdiğimiz yemeğin lezzetine kadar her şeyi düşünüyor. Bunları yenilikçi donanım özellikleri ile sağlıyor.

Miele yalnızca “sürdürülebilirlik” değil “zanaatkarlık” ve “performansı” da bizlere en iyi şekilde sunuyor. Sade ve yalın görünümlerle kullanım kolaylığı sunan tasarımlarını aynı zamanda oldukça şık dizayn ediyor. Tasarım çizgileri ve renk alternatifleri ile Miele ürünleri evimize her zaman, her konuda mükemmellik katıyor.

Biz Miele’yi ve zamanın ötesindeki kalitesini kısaca anlatmaya çalıştık, şimdi ise beş Miele kullanıcısından kendi deneyimlerini dinlemeye ne dersiniz? Karşınızda elektrikli süpürgeden ocağa uzanan farklı Miele ürününlerini uzun yıllardır kullanan beş kişinin “Neden Miele?” sorusuna cevapları…

Burcu Seven Kınay – Miele Fırın

Miele Kullanıcı Deneyimleri

Burcu Seven Kınay, fırınını 2 yıldır kullanıyor. Bir önceki fırınlarını beklentilerini karşılamaması nedeniyle değiştiren Burcu araştırmaları sonucunda Miele’in karşısına çıktığını söylüyor. Hem tasarımı hem de özellikleriyle ailecek adeta mest olduklarını da ekliyor.

Pandeminin başından beri ekmeklerini evde yaptıklarını belirten Burcu, Miele’nin otomatik programlarının gerçekten hayat kurtarıcı olduğunu söylüyor. Burcu, bagetten çavdar ekmeğine, pideden tahıllı ekmeğe farklı çeşitte ekmekleri fırını sayesinde nefis bir şekilde pişirebiliyor. Ayrıca fırının kendi kendini temizleyebilme, dışı çıtır, içi yumuşacık tarifler için turbo ızgara seçeneği ve nem ilaveli pişirme gibi birçok harika özelliğe sahip olduğunu belirtiyor. Ve tabii dondurulmuş gıdaları da pişirme öncesi fırınındaki çözdürme özelliği ile hızlıca hazırlayabiliyor.

Miele Fırın – Otomatik Ekmek Programları

Tasarımı, özellikleri, otomatik programları, kalitesi, uzun ömürlü olmasıyla Miele’in fark yarattığını söyleyen Burcu, bu nedenlerden dolayı Miele’yi tercih ettiğini belirtiyor. Ayrıca Burcu, henüz bir ihtiyacı olmasa da, yetkili servis konusunda asla sıkıntı yaşamayacaklarına emin!

Büşra Sarımurat – Miele Çamaşır Makinesi

Miele Kullanıcı Deneyimleri

Büşra Sarımurat, çamaşır makinesini 4 senedir kullanıyor ve çok memnun olduğunu söylüyor. Sıkma kuvvetinin her programda isteğe göre ayarlanabiliyor oluşu ve ilave su opsiyonu ise makinesinin en sevdiği özellikler arasında yer alıyor. 

Büşra, Miele tercih etmesinin nedenini ise şöyle açıklıyor; “Annem tam 30 senedir Miele çamaşır makinesi kullanıyor. İlk makinesini 20 seneden uzun kullandı; şu an ikincisinde de 10 seneyi devirmek üzere! Miele’nin çamaşır yıkama konusunda bir numara olduğunu tecrübelerine dayanarak hep anlatır. Durum böyle olunca hiç düşünmeden ben de Miele’i tercih ettim. Dayanıklılığı dolayısıyla uzun süre kullanabileceğimi bilmem ve kumaşlara zarar vermeden en iyi temizliği sağlaması tercihimi şekillendiren ana sebepler oldu. Teşekkürler Miele!

Beril Kanar – Miele Ocak

Miele Kullanıcı Deneyimleri

Beril Kanar, ocağını 6 yıldır severek kullanıyor. Hem gücünden, hem de pişirme kalitesinden çok memnun olduğunu belirten Beril, ocağın görsel olarak da mutfağımıza birebir uyum sağladığından ve temizlemesinin de bir o kadar pratik olduğundan bahsediyor.

Beril, ocağı için araştırmalar yaparken kullanıcı yorumlarından yola çıkarak Miele’in dayanıklı, sağlam, uzun ömürlü olmasıyla öne çıktığını gözlemlemiş, hatta ocağı kullandıktan sonra o da bu düşünceye katılanlar arasında yerini aldığını belirtiyor. Bugüne dek ocağıyla ilgili hiçbir sorun yaşamadığını ifade eden Beril ocağını keyifle kullanmaya devam ediyor.

Lisya Kalma Patır – Bulaşık Makinesi

Miele Kullanıcı Deneyimleri

Lisya Kalma Patır, bulaşık makinesini yaklaşık 5 yıldır severek kullanıyor. Evlendiği günden beri tüketim alışkanlıklarını eşi Tuna ile birlikte gözden geçiren Lisya evlerine alacağı  bulaşık makinesinde de öncelik olarak su ve elektrik tasarrufu sağlamasına, bir yandan da kusursuz temizlik yapabilmesine odaklandıklarını belirtiyor.

Araştırmaları ve aile büyüklerinin deneyimlerinden yola çıkarak Miele marka bulaşık makinesini tercih eden Lisya, makinesinin çok sessiz çalıştığını ve hiç iz bırakmadan mükemmel bir temizlik yaptığını ifade ediyor. 

Sürdürebilirlik anlayışının aile içerisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Lisya, satın aldıkları ürünlerin uzun ömürlü olmasına özen gösteriyor. Miele’in kalitesinin bu noktada tartışılmaz olduğunun altını çizen Lisya, bu nedenle seçimlerini Miele’den yana kullandıklarını ve çok memnun olduklarını söylüyor.

Cem Erman – Miele Elektrik Süpürgesi

Miele Kullanıcı Deneyimleri

Cem Erman, elektrik süpürgesini geçen seneden bu yana severek kullanıyor. Sütlü ve Sakız adında iki tatlı köpekle birlikte yaşayan Cem, yerlerdeki tüyleri temizlemesinden dolayı Triflex HX1’in evdeki en önemli elektronik eşyalardan biri olduğunu belirtiyor. 

Eşi Nihan ile birlikte süpürge için araştırma yaparken radarlarında köpek tüylerini çekebilecek güçte modeller bulunduğunu söyleyen Cem, uzun araştırmalar sonrası Miele’de karar kılıyor. Süpürgelerinin çekiş gücünün mükemmel olduğunu belirten Cem, süpürgelerinin kompakt modla gerektiğinde el süpürgesi olabilmesi özelliğini de çok pratik buluyor, bu sayede dilediği zaman otomobilini de rahatça temizleyebiliyor.