Şehir hayatı, her yere yetişme telaşı, sürekli online olma hali son zamanlarda geçmişe hayranlık duymama yol açıyor ve özellikle tasarımlarda retro sevdam artarak devam ediyor.
Smeg buzdolapları ve Kitchenaid mutfak aletleri uzun süredir favorim. Mutfakta yemek yapmak ya da saklamak amaçlı kullandığımız bir buzdolabı ya da bir mikser bu kadar mı güzel, ama maalesef bir o kadar da pahalı olur?

smeg

Şehir hayatı, her yere yetişme telaşı, sürekli online olma hali son zamanlarda geçmişe hayranlık duymama yol açıyor ve özellikle tasarımlarda retro sevdam artarak devam ediyor. Vespa, pikap, polaroid fotoğraf makinası, retro bisikletler, Kitchenaid mutfak aletleri ve Smeg buzdolabı. Mutfakta yemek yapmak ya da saklamak amaçlı kullandığımız bir buzdolabı ya da bir mikser bu kadar mı güzel, ama maalesef bir o kadar da pahalı olur?

smeg-4

Smeg buzdolapları ve Kitchenaid mutfak aletleri uzun süredir favorim. Ancak ailesiyle yaşayan ve zorunlu olmadıkça yemek yapmayan biri olarak, ikiside hayalden öteye gidemiyor benim için. Hem tasarım, hem işlevsellik, hem de renk seçenekleri anlamında hayranlığımı kazanan bu mutfak aletleri dünyada da hayran kitlelerini peşinden sürüklüyor.

smeg-8

1948’de İtalya’da üretilmeye başlayan Smeg buzdolapları, 1997’de çıkardığı beş farklı renk seçeneğine sahip retro serisi ile 1950ler’in stilini mutfaklara taşıdı. Bu beş farklı renk seçeneği dışında özel üretim modeller de tasarlayan Smeg’in en sevilen rengi kırmızı.

0696570f075dd786c448d60a2998de1c

Kitchenaid mikseler ise 1919’da Amerika’da üretilmeye başlayıp, 1980ler’in sonunda şimdiki ününe kavuştu. Güzel bir mutfakta dekorasyonunun olmazsa olmaz parçası haline gelen Kitchenaid mikserler, fonksiyonları ile de çoğu pastacının hayallerini süslüyor.

ce4f964f377827fb8d52fb40ab69b2a6