Özellikle mevsim geçişlerinde yaptığımız “saçlarım kötü durumda” konuşmalarının pek çok sebebi var; hava kirliliği ve güneş en etkilileri. Tabii bunlara bir de saçlarımıza gösterdiğimiz özensizlikten kaynaklanan yıpranmalar ve kırılmalar ekleniyor: Yüksek ısıya maruz kalma, saç derisine uygun olmayan ürün kullanımı, aşırı yıkama ve hatta fırça ile tarama! Tüm bu etkenler bir araya gelip dikkatimizi onarıcı bakım çözümlerinin üzerine toplarken Yves Rocher de bu arayışımızın farkında olacak ki yenilenen Onarıcı Saç Bakım Serisi’ni sunuyor.

İyi bir saç bakımının da iyi bir cilt bakımı gibi çok temel bir kuralı var: Nem, nem ve yine nem! Saçların yıpranması ve kırılmasında ise en büyük sebep saçın nemini kaybetmesi. Saç tellerinde gerekli miktarda su bulunmaması halinde saç, elastikiyetini kaybederek zayıflıyor; sağlığını kaybeden saç teli ise kopuyor. Bir diğer yaygın sorun kırılmalara gelirsek bu da saç telinin incelmesi ve kopması şeklinde gerçekleşiyor. Tam bu noktada sık karşılaştığımız bir soru akla geliyor: Saçları kestirmek kırılmaları sonlandırmak için çözüm olabilir mi? Yanıt, belki ama tümüyle değil. Zira uygun ürünler kullanılmadığı taktirde saç kestirilse dahi kırılma devam edebiliyor. Dolayısıyla kırılmaya yatkın saçlar için öncelikli çözüm nem ve protein ihtiyacını karşılamakta yatıyor.

İşte Yves Rocher’nin yenilenen Onarıcı Saç Bakım Serisi de tam da bu noktada devreye giriyor ve saçlarımızın ihtiyacı olan bakımı sağlamayı hedefliyor. Onarıcı Prebiyotik Şampuan, formülünde bulunan organik jojoba yağı ile saç tellerinin kendini onarmasını sağlıyor, saça kaybettiği nemini geri kazandırıyor. Böylece en çok ihmal ettiğimiz ama en önemli aşama olan nemlendirme sorununa çözüm getiriyor. Karmaşık ritüellere ihtiyaç duymadan saçlarımızın bir numaralı ihtiyacını en temel bakım rutinimiz olan duşta karşılayabilmemize yardımcı oluyor.

Konu saç bakımı olduğunda etiket okuyabilmenin ve doğru içerikleri tercih etmenin önemi konusunda artık hemfikiriz. Onarıcı Prebiyotik Şampuan’ın içeriklerini mercek altına aldığımızda tanıdık ve sevindirici isme rastlıyoruz: Jojoba yağı! Omega 6 ve 9 yağ asitlerini içeren organik jojoba yağı saçları beslemeye yardımcı oluyor. Onarıcı Prebiyotik Şampuan tüm bunların yanı sıra sülfatsız, silikonsuz ve parabensiz, etkin ve temiz formülü sayesinde %94 daha az kırılan saçlara kavuşmamızı hedefliyor.

Seri, son olarak saç bakımında çok işlevli ürün arayışımıza da sesleniyor! Besleyici ve Şekillendirici Bakım Kremi; 30 kat daha dayanıklı saçların mimarı olmanın yanı sıra ve saçlarımızı rahatlıkla şekillendirmemize de aracılık ederek, az sayıda ürünle etkili bir saç bakım rutini yaratabilmemizi sağlıyor. O halde etkili ve minimal bir rutin oluşturarak yıpranmış saçlara son vermek için sizi Yves Rocher’nin yenilenen Onarıcı Bakım Serisi’ni keşfetmek üzere buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Yves Rocher