Yeni bir yıl için geri sayıma başladığımız bugünlerde; hangi hayallerin peşinden heyecanla gidiyorsunuz? Belki nostaljik duygular içerisinde eski İstanbul günlerini özlüyor belki de “Keşke Avrupa’da bir Noel Marketi’ne katılsaydım.” diye düşünüyorsunuz. Tabii bu kurduğunuz hayallere, Aralık ayında sevdiklerinize alacağınız yılbaşı hediyelerini seçmenin tatlı telaşı da ekleniyor, değil mi? O zaman hemen sizinle hayallerimizin yeni yılın ışıltılı atmosferi ile buluştuğu sırrımızı paylaşalım: Piyalepaşa Çarşı’nın 15-17 Aralık arasında ve 22-24 Aralık arasında düzenlediği Yılbaşı Pazarı! Detaylar aşağıda.

Piyalepaşa Çarşı’da Yılbaşı Pazarı

Şehrin en sevdiğimiz semtlerinin tam ortasında duran Piyalepaşa Çarşı’nın geçmişi; Polat’ın 453 yıllık Piyale Mehmed Paşa’nın projesini devir teslim almasına dayanıyor. 16. yüzyılda bölgeye hayat vermek amacıyla cami, medrese, mektep, çarşı, hamam, külliye yaptıran Mehmed Paşa’nın adımları, bugün karşımıza Polat’ın şehrin tarihi semtleri Beyoğlu ve Nişantaşı sokaklarından aldığı ilham ile bir kentsel dönüşüm projesine imza attığı Piyalepaşa Çarşı’ya uzanıyor. Türkiye’de özel sektör eliyle yapılan en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak geçen Piyalepaşa Çarşı; şehrin dikkat çeken modern sanat galerileri, açık havada alışveriş alanları, iş merkezleri, kitabevleri, spor salonları ile semte yeniden hayat veriyor. Aralık ayında ise semtin yeni ruhuna yılbaşının ışıltısı dahil oluyor! Yeni yılın çoşkusu, şehrin görkemli tarihinden ilham alan Yılbaşı Pazarı ile kutlanıyor!

Piyalepaşa Çarşı’da Yılbaşı Pazarı

Anılarımızdaki eski İstanbul görüntüsünü şehrin simgesi Saat Kulesi ile tamamlayan Piyalepaşa Çarşı, semtin kültürel kodları ile uyumlu modern bir yaşam alanı sunuyor. 550 metre uzunluğunda ve 17 metre genişliğindeki çarşısında alışveriş keyfini iki katlı bir deneyime çeviren Piyalepaşa Çarşı’da Yılbaşı Pazarı; sabah 11’den akşam 7’ye kadar devam ediyor.

Bizim için yılın sonuna yaklaşmak; bambaşka heyecanlı olasılıkları içerisinde barındıran yeniliklere hazırlanmak demek! 2024’e geri sayım yaptığımız bugünlerde ise hem yeni yılın ruhuna görkemli ışıltılar içerisinde dahil olabilmemiz hem de kendimizi ve sevdiklerimizi hediyeler ile mutlu edebilmemiz için ise en keyifli adresimiz: Piyalepaşa Çarşı’da düzenlenen Yılbaşı Pazarı! Bu sene ilk defa kurulan pazarda; giyimden aksesuara, yılbaşı süslerinden konsept tasarımlara kadar birçok yeni nesil tasarımcı ve seçkin marka bir araya geliyor!  Bize ise yüzlerce seçenek arasından “o” mükemmel hediyeyi bulmak kalıyor!

Yeni yılın çoşkusunu konsept tasarımları keşfederek kutlayacağımız Yılbaşı Pazarı’nda görüşmek üzere!

Kapak Fotoğrafı: Piyalepaşa Çarşı

İlginizi çekebilir: Story Studio’dan Piyalepaşa Çarşı