İtiraf edelim! Romantik komedi filmleri, birçoğumuzun “guity pleasure”ı! Aksiyondan sci-fi’den uzak, kafa dağıtmalık bir şeyler aranılan dönemlerin kaçınılmaz sonu rom-com’lar, işin içine Netflix gibi platformların da girmesiyle konu olarak bir hayli çeşitlendi ve çoğaldı. Patlamış mısırlar hazırsa, soğuk kış günlerine eşlik edecek sempatik birkaç öneri de benden gelsin.

Romantik Komedi Film Önerileri

To All the Boys I’ve Loved Before

Son dönemin nam-ı değer “internet boyfriend’i Noah Centineo ve Lana Condor’u başrollerinde izlediğimiz bu romantik komedi filmi, Jenny Han’ın aynı isimli romanından uyarlama. Film, ilişkiler konusunda çok da yetenekli olmayan lise öğrencisi Lara Jean’in yazdığı aşk mektuplarının ortaya çıkmasıyla hepten kaosa dönen hayatını ve ilişkilerini konu alıyor. Filmle ilgili yorumlar son derece olumlu olunca, geçtiğimiz günlerde devam filmi geleceği duyuruldu başrol oyuncuları tarafından.

Not: Noah Centineo sevenlerin ilgisini çekebilir: Sierra Burgess Is a Loser

The Hook Up Plan

8 bölümlük Netflix dizisi olan The Hook Up Plan, bir Fransız yapımı. En yakın arkadaşları, eski sevgilisini unutmayan Elsa’ya tesadüf gibi görünen bir buluşma ayarlarlar hem de bir escort’la! İşler tabi ki planlandığı gibi gitmez ve Elsa ile Jules birbirlerinden gerçekten hoşlanmaya başlar. Bol miktarda Paris içeren dizinin bölümleri 30 dakikadan kısa, haliyle bir çırpıda izleniyor.

İlginizi çekebilir: Gökhan Erdem’den Yeni Dizi Önerileri Netflix

Set It Up

Üst düzey yönetici asistanlığı yapan Harper ve Charlie, işyerlerindeki stres dolu günlere son vermek için yöneticilerinin arasını yapmaya karar verirler. İlk başta iyi bir plan gibi görünse de her şeyin açığa çıkması işleri biraz zora sokar. Tabi bütün bu olaylar olurken, Charlie ve Harper arasında da bir çekim oluşur. Daha önce Everybody Wants Some’da da bir arada izlediğimiz Glen Powell ve Zoey Deutch’u filmin başrolünde izliyoruz. 105 dakikalık eğlenceli yapım, bir rom-com’dan bekleneni veriyor.

İlginizi çekebilir: Mert Tanöz’den Set It Up incelemesi

Love, Simon

Nick Robinson’un başrolünde olduğu film, benim için 2018’in en sempatik yapımlarından biri. Ailesi ve yakın çevresinden eşcinsel olduğunu gizleyen Simon’un, sırrının açığa çıkmasıyla karışan hayatını konu alan film, klişeden uzak senaryosu ve oyunculuklarıyla seyirciye film boyunca her duyguyu yerli yerinde yaşatıyor.

Not: Love, Simon’u beğendiyseniz, Netflix yapımı Alex Strangelove da ilginizi çekebilir. 

İlginizi çekebilir: Gökhan Erdem’den Film Önerileri 2018