Bu aralar neden herkes bize gelmek istiyor? Yazıyı okumanız bittiğinde anlayacaksınız. Şimdilik biraz geri saralım. Eskiden MTV’de Cribs isimli bir program vardı hatırlar mısınız? “Welcome to my crib” diye başlardı. Hollywood ünlüleri, basketbol oyuncuları ve rockstarların evini en ince detayına kadar izlerdik. O programda tüm starların evinde olan bir oda vardı ki sanıyoruz hepimizin “gelecekte kuracağı evde mutlaka olması gerekenler” hayalinin ilk sırasındaydı: Sinema odası! Dev bir ekran, önünde rahat koltuklar, popcornlar. O odada kalabalık arkadaş grubumuzla izlenecek filmleri, adrenalin dolu maç gecelerini hayal ederdik. Biz bu hayalimizi gerçekleştirdik. Üstelik Hollywood’da bir malikaneye taşınmadan, kendi evimizin salonunda! Karşınızda Samsung 98” QLED 4K Q80C. Hadi onu daha yakından tanıyalım.

Görseller temsilidir.

Evdeki sinema salonu

Evimizin salonunda 98 inch bir Samsung QLED 4K Q80C olması demek, takımınızın stadyumunda daimi bir locaya sahip olmak demek mesela. Gerçek Derinlik Artırıcı özelliği sayesinde maçın en ufak bir detayını kaçırmanıza imkan yok. Gerçekçi ve 3D benzeri resimler için ön plan kontrastını artırarak derinliği insan gözünün işlediği şekilde işleyen Samsung QLED 4K ile seyircilerin arasında değil sahanın içinde gibi hissediyorsunuz. Direct Full Array özelliği ise, siyahları ultra koyu ve beyazları saf bir şekilde göstererek mükemmel bir kontrast sağlıyor.

Evimizin salonunda 98 inch bir Samsung QLED 4K Q80C olması demek, “bu film esas sinema salonunda izlenir” meselesine nokta koymak demek aynı zamanda. Sadece çok büyük olduğu için değil. Quantum HDR+ teknolojisi, yeni bir HDR düzeyi, gerçekçi renkler ve daha zengin ayrıntılar sunarak her sahneyi analiz ediyor. Sadece en iyi sinema salonlarında görmeye alışık olduğumuz DOLBY ATMOS® ise çok boyutlu sesle bizi tüm aksiyonun içine çekiyor.

Görseller temsilidir.

Nöral Quantum İşlemci 4K

Böyle yazınca birazdan evde kendi roketimizi yapmaya başlayacakmışız gibi oldu ama bu özelliğe bayılacaksınız. Çünkü bu güçlü işlemci sayesinde yeni televizyonunuz, içerikten bağımsız olarak görüntüyü iyileştirebiliyor ve Yapay Zeka ile 4K Görüntü Ölçekleme sayesinde 4K’nın tüm gücünü hissetmenizi sağlıyor. Daha önce izlediğiniz birçok şeyi yeni baştan Samsung QLED 4K deneyimiyle yaşamak isteyebilirsiniz, bu bizim başımıza geldi.

Görseller temsilidir.

Smart Hub

Samsung QLED 4K, en sevdiğimiz içerikleri, platformları, filmleri, oyunları ve dizileri Smart Hub’da topluyor. Böylece içerik seçimimizi ve keşfimizi optimize ederek arama yapmakla geçen zamanımızı, bir bölüm fazladan izleyerek, oynayarak değerlendirebiliyoruz.

Oyun demişken… Daha önce 98” ve 4K bir oyun deneyimi yaşamış mıydınız?

Bizce bu deneyime oyun demek bile haksızlık olur çünkü biz bir ara gerçekten orada yarışıyor muyuz yoksa evde miyiz tam emin olamadık. 4K 120 Hz’e varan hareket iyileştirici yenileme hızı sayesinde gecikme ve hareket bulanıklığı olmadan ultra akıcı oyun keyfine sahip olmamız, “Neden herkes bu aralar sürekli bize gelmek istiyor?” sorusunu cevaplıyordur.

Evinizi bir stadyuma, son teknoloji bir sinema salonuna, aksiyonun hiç azalmadığı bir oyun alanına dönüştürecek Samsung QLED 4K Q80C ile daha yakından tanışmak için tıklayın.