Yoğun bir günün ardından eve geldiğimizde içeceğimizi alıp ekran karşısına geçmek gibisi var mı? Gündemi takip etmek, yeni çıkan filmleri keşfetmek veya dostlarla bir araya gelip maç izlemek derken aslında evdeki vaktin büyük bir kısmı ekran etrafında şekilleniyor. Akıllı televizyonlar sayesinde farklı dijital platformlara erişiyor, internet işlerimizi televizyondan yapıyor, oyun oynama keyfini gerçekçi bir deneyime dönüştürüyoruz. Artık televizyonla yapabildiklerimiz bununla da sınırlı değil. Tanıştıralım: Samsung’dan akıllı televizyonlara yeni bir çağ atlatacak ”Samsung Al TV”.

Samsung AI TV ile Yeni Bir Çağ

Arkadaşlarınızla toplanıp heyecan verici bir maç gecesi düzenlediğinizi hayal edin. Tüm atıştırmalıkları hazırlayıp koltuklardaki yerinizi aldığınızda, geriye kalan tek şey kumandanın düğmesine basmak. Peki, bu özel geceyi Samsung Electronics 2024 model AI TV’leri sayesinde unutulmaz bir seyir keyfine çevirebileceğinizi söylesek? Samsung, son yıllarda yükselişe geçen ve mimariden sağlığa, tasarımdan eğlenceye kadar birçok sektörde aktif olarak kullanılmaya başlanan yapay zeka desteğini Neo QLED 8K, OLED ve Lifestyle TV’ler ile bir araya getirdi. Yapay zekâ destekli Neo QLED teknolojisi, yüksek aydınlatma alanı özelliği sayesinde en karanlık siyahların ve en saf beyazların ayrıntılarına en net şekilde tanıklık edebilmenizi sağlıyor ve yapay zekayla entegre edilen ölçekleme teknolojisi sayesinde içerikleri 8K görüntü kalitesine yükseltiyor.

Peki, yapay zeka desteği hangi işlevlere yarıyor? Televizyonda herhangi bir içerik izlerken, bazı içeriklerin görüntü kalitesinin düşük olduğunu fark etmişsinizdir. Yapay zeka teknolojisi tam da bu noktada devreye giriyor ve içeriğin görüntü kalitesi ne olursa olsun nöral ağları kullanarak içeriği gerçekçi 4K/8K kalitesine yükseltiyor. Bu görüntü yükseltme teknolojisi, izlediğiniz programların hem görüntü, hem de ses kalitesini önemli ölçüde değiştiriyor. Aynı zamanda izlediğiniz içeriği algılayarak bir odak noktası belirliyor ve geri kalan kısmı otomatik olarak kısıyor. Yansımaları engelleyen Al TV’ler, kendiliğinden şarj olabilen kumandalarla pil kullanımını azaltıyor, siz odada değilken ekran görüntüsünü kısıyor, odaya girdiğinizde ise tekrar aydınlatma yaparak enerji tasarrufu sağlıyor. 

Samsung Neo QLED, OLED ve Lifestyle TV’lerde geçerli olan yapay zeka desteği, yalnızca görüntü kalitesi ile sınırlı değil. Ayrıca üst düzey hoparlörleri sayesinde sinematik bir ses deneyimi yaşamanızı da sağlıyor. Bu da film izlerken en ufak detayları bile fark etmenizi, maç izlerken de kendinizi ambiyansa kaptırmanızı sağlıyor.

Futbol Coşkusunu İkiye Katlayın!

Samsung, 2024 model TV Serisiyle akıllı televizyonlarda yapay zeka çağıyla tanışmak isteyen ve Euro 2024 coşkusunu dev ekran TV’lerde, sürükleyici ses ve görüntü deneyimiyle yaşamak isteyen tüketicilere hitap eden iki ayrı kampanya başlattı. 16 Temmuz’a kadar 2024 model NEO QLED, NEO QLED 8K, OLED, Lifestyle TV’lerde ve seçili model ses sistemi ürünlerinde geçerli Samsung AI TV ile Yeni Bir Çağ Kampanyası ile yeni bir Samsung televizyon alırken, aynı zamanda Music Frame ve Soundbar gibi hediye ürünlerden birini seçebilme veya bunun yerine 15.000 TL’ye kadar uzanan Para Yüklü Kart alabilme imkanı sağlıyor. Samsung’un futbolseverler için tasarladığı ”Futbol Coşkusunu Katlayın Kampanyası” ise maç izleme heyecanını bir adım ileri götürecek gibi görünüyor. Kampanya kapsamında alınan TV modeli bazında 35.000 TL’ye varan Para Yüklü Kart Fırsatı sunuluyor ve seçili TV modellerini seçili soundbar ürünleriyle birlikte satın alan tüketiciler, %50 daha değerli Para Yüklü Kart kazanma fırsatı elde ediyor. 16 Temmuz’a kadar NEO QLED 8K, QLED 4K, NEO QLED 8K, OLED 4K, QLED 4K ve UHD TV modellerinde geçerli olacak bu kampanya, dev ekranları ve sürükleyici ses deneyimi sayesinde kendisini stadyumdaymış gibi hissetmek isteyen futbol tutkunlarına hitap ediyor.

Evinizi aksiyon dolu bir oyun alanına, son teknoloji bir sinema salonuna veya bir stadyuma dönüştürmek için tıklayın.