Dünya müzik sahnesinin önemli isimlerini sahnesinde ağırlayan İş Sanat, 4 Aralık, Salı akşamı caz müziğin son yıllarda ön plana çıkan vokallerinden Sarah McKenzie’yi ağırlıyor. 4 Aralık, Salı günü, saat 20.30’da İş Sanat Konser Salonu’nda gerçekleşecek konseri biz çoktan ajandalarımıza ekledik, siz de not etmeyi unutmayın!

Melbourne doğumlu Avustralyalı şarkıcı, piyanist ve besteci Sarah McKenzie, 9 yaşında piyano çalmaya başladı. Hugh Jackman, Marcus Graham, Lisa McCune gibi yetenekleri de yetiştiren Batı Avustralya Performans Sanatları Akademisi’nden mezun olduktan sonra Boston’daki Berklee College of Music’i bitirdi. Bir kıta değişikliği sonrasında Paris’e yerleşen McKenzie, yolu caz dünyasının en yetenekli vokalleri ile çalışan Brian Bacchus ile kesişti. 6 yıl James Morrison ile çalışan sanatçı, 2011 yılında klasik pop, caz ve blues öğelerini harmanladığı Don’t Tempt Me albümünü yayınladı. Bu albümle müzik dünyasının dikkatini çeken McKenzie, aynı yıl Grammy ödüllü trompetçi Chris Botti’nin turne programına dâhil oldu ve ön grup olarak sahne aldı. 2012 yılında yayınladığı Close Your Eyes albümüyle uluslararası bir ün kazanan McKenzie, Avustralya’nın Grammy ödüllerinde En İyi Caz Albümü ARIA ödülüne layık görüldü. 3. albümü “We Could Be Lovers”tan sonra yayınladığı “Paris In The Rain” albümünü bu “ışıklar şehrine” bir aşk mektubu olarak tasarlayan sanatçı, “Paris’e gerçekten aşığım. Olağanüstü bir şehir… Kendine özgü tarzı, zengin kültürü, mutfağı beni büyülüyor. Paris’in bu güzelliklerini, sihrini, ruhunu yansıtan bir albüm ve şarkı olsun istedim.” diyor. Piyanist ve şarkıcı kimliğiyle Blossom Dearie, Diana Krall gibi isimlere de benzetilen McKenzie, Amerika ve Avrupa’daki caz festivallerinde sergilediği performanslarla da övgü topluyor.

Dünya müzik sahnesinin önemli isimlerini sahnesinde ağırlayan İş Sanat, 4 Aralık, Salı akşamı  caz müziğin son yıllarda ön plana çıkan vokallerinden Sarah McKenzie’yi ağırlıyor. Sarah McKenzie’nin, İş Sanat sahnesinde de ağırlıklı olarak yer vereceği “Paris in The Rain” albümünün teması ise Avustralya’dan Amerika’ya ve sonrasında, Avrupa macerasına uzanan bir yolculuğu kapsıyor. “Paris in The Rain” albümünü daha şık bir albüm olarak gördüğünü belirten McKenzie, “Paris in the Rain, yaptığım düzenlemelerimin derinliğini gösteriyor. Caz geleneği içerisinde kendi vizyonumu yarattığımı düşünüyorum.” diye de ekliyor.

Albümde, “We Could Be Lovers” albümünde de çalan vibrafoncu Warren Wolf, gitarist Mark Whitfield ve Romero Lubambo, basçı Reuben Rogers, davulcu Gregory Hutchinson, trompetçi Dominick Farinacci, flütçü Jamie Baum, alto saksafoncu Scott Robinson, tenor saksafoncu Ralph Moore’un yer aldığı harika bir kadro yer alıyor.

Aynı zamanda da asla yerinde duramayan ve caz hayali ile dünyayı dolaşan bir gezgin olan Sarah McKenzie, son albümü “Paris In The Rain” ile ilk defa Türkiye’de sahne alarak müzik severleri büyülemeye geliyor.

4 Aralık, Salı günü, saat 20.30’da İş Sanat Konser Salonu’nda gerçekleşecek konseri biz çoktan ajandalarımıza ekledik, siz de not etmeyi unutmayın!

İş Sanat’ta Aralık Ayı Programı Yine Dopdolu

“Yeni nesle miras, eski nesle hatıra” mesajı ile yola çıktığı “Unutulmayanlar”  başlıklı Türk sanat müziği projesi ile Emre Altuğ, Sinema Senfoni Orkestrası’yla sahnede buluşuyor ve dinleyenleri geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkarıyor. ”Unutulmayanlar” adlı proje, 7 Aralık, Cuma akşamı, 20.30’da İş Sanat’ta.

Bilindik masalları yeniden yorumlayan Evvel Zaman Dışından Masallar serisinin oyunu Orman Lokantası, 9 Aralık Pazar günü, 15.00’da çocukları harika bir masala davet ediyor. Yekta Kopan’ın kaleme aldığı, Serdar Biliş’in yönetmenliğini üstlendiği ve Sevinç Erbulak’ın anlatıcılığı ile renklenen Orman Lokantası, çocuklara eğlence dolu bir gün yaşatıyor.

Biletleri satışa çıktıktan  kısa bir süre sonra tükenen günümüzün en seçkin kemancılarından Renaud Capuçon ve şef Philippe Morard eşliğinde, Viyana klasik müzik sahnesinin önemli topluluklarından biri olan Weiner Concert – Verein ile beraber, 14 Aralık, Cuma akşamı, 20.30’da İş Sanat Konser Salonu’nda olacak.

Şehir Amber Kokacak adlı dinletide Sait Faik’in, bu kez “Müthiş Bir Tren”, “Havuz Başı”, “Balıkçısını Bulan Olta”, “Yüksekkaldırım”, “Serseri Çocuk ve Köpek” başlıklı hikâyeleri yer alıyor. Daha önceki hikâye dinletilerinde olduğu gibi eski bir radyo kayıt stüdyosunun canlandırıldığı sahne düzeninde, iç içe geçmiş dramatik bir akışla seslendirilecek Sait Faik hikâye dinletisi 17 Aralık Pazartesi günü, saat 17.00 ve 20.30’da gerçekleşecek iki ayrı seans ile İş Sanat’ta olacak.

İş Sanat çatısı altında genç ve yetenekli Parlayan Yıldızlar konserleri her sezonda olduğu gibi Milli Reasürans’ta gerçekleştiriliyor. Genç sanatçılara klasik müzik dünyasına attıkları ilk adımlarında destek olan İş Sanat, yeni sezonun Parlayan Yıldızlar serisi içerisinde Aralık ayı programında Demirhan Gökbudak ve Laçin Akyol’a yer veriyor. Konser 24 Aralık, Pazartesi saat 20.30’da Milli Reasürans Konser Kalonu’nda ücretsiz olarak dinlenebilecek.

İş Sanat’ta Aralık Ayı

4 Aralık Salı, 20.30 Sarah McKenzie

7 Aralık Cuma, 20.30 Emre Altuğ / Unutulmayanlar / Sinema Senfoni Orkestrası / Şef: Zdravko Lazarov

9 Aralık Pazar, 15.00 Evvel Zaman Dışından Masallar / Orman Lokantası / Yazan: Yekta Kopan / Yöneten: Serdar Biliş / Anlatıcı:  Sevinç Erbulak

14 Aralık Cuma, 20.30 Wiener Concert Verein / Şef: Philippe Morard / Keman: Renaud Capuçon

17 Aralık Pazartesi, 17.00 ve 20.30 Sait Faik Hikaye Dinletisi / Şehir Amber Kokacak!

24 Aralık Pazartesi, 20.30 Millî Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar / Keman: Laçin Akyol / Keman: Demirhan Gökbudak

www.issanat.com.tr

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN