smash 2

Siz de benim kadar Broadway müzikallerini yurt dışında takip edip biletleri ne kadar yüksek ücretli olursa olsun kaçırmayanlardansanız, eminim bu diziye bayılacaksınız. Marilyn Monroe’nun hayatını anlatan bir Broadway müzikalinin sıfırdan başlayıp show zamanına kadar geçen uzun ve zorlu yapım sürecini anlatıyor Smash. Garanti ediyorum, müzikal sevmeyenler bile hiç sıkılmadan izleyebilirler. Çok iyi kurgulanmış, takip edilir bir konusu var.

Smash – Season 2

Yazarlar, prodüktörler, dansçılar, Broadway divaları, ünlü yönetmenler, New York’un acımasız sanat camiası, hepsi çok açık ve net bir şekilde karşınıza çıkacak Smash’te. Kadro harika: Debra Messing, Angelica Houston, Coupling dizisindeki sevimli İngiliz aktör Jack Davenport gibi birçok ünlü sima var. Marilyn rolünü oynayan başrollerdeki iki oyuncunun sesleri inanılmaz. Esmer olan Katharine McPhee, American Idol 5.sezon ikincisi, sarışın olan Megan Hilty ise çok ünlü bir Broadway sanatçısı. Ama sanırım başrolde benim için kaliteli müzik yer alıyor!

Dediğim gibi müzikler, şarkı sözleri olağanüstü. Konuk sanatçılarla beraber kulaklarınızın pası silinecek. Konuk sanatçılardan bazıları birinci sezonda Uma Thurman, ikinci sezonda Jennifer Hudson, Lisa Minelli…

smash 3

Broadway showlarının fikir aşamasından nasıl yıllar süren hit showlara dönüştüğünü hep merak ederdim. Merakıma özel, sanki benim için bu diziyi hazırlamışlar. Smash’in yapımcılığını Steven Spielberg üstleniyor -ki kendisinin ne kadar harika işlere imza attığını tekrardan burada belirtmeme gerek yok. Bu diziye de ne kadar klas bir dokunuş yaptığını gerek çekimlerden, gerek senaryodan, gerekse diğer klasik müzikal temalı film veya televizyon showlarından farklı olmasından anlayabiliyorsunuz.

Dizi birinci sezonun üçüncü ya da dördüncü bölümü sonrası büyük bir ivme kazanıyor. İkinci sezonda da çok iyi. Tek negatif yorumum birinci sezona göre karakterleri çoğalttıkları için biraz senaryo dağılmış ama show, müzik ve görsellik artmış.

Sonuç olarak herşeye rağmen izlemesi çok keyifli Smash’i. Ülkemizde kablolu kanallarda henüz yer almıyor ama yer alırsa sakın kaçırmayın. DVD’sini bulabilirseniz de kesinlikle tavsiyemdir.