Paltolar, eldivenler, ağır botlar ve sezonun çizgi dışı gözdesi balaklavalarla geçen kış günlerinin ardından sonunda stilimizin özgürce yansıyabileceği o an geldi. Bahara giriş yaparken, kozamızdan çıkıp aylardır ertelediğimiz sergileri, konserleri ve şehrin sokaklarında kaybolarak ‘flaneur’ ruhunu yaşayacağımız gezileri yeniden ajandalarımıza eklemenin tam zamanı. Elbette tüm bunları yaparken baharın getirdiği kaçış duygusundan ilham alıyoruz.

“Zarafet zamanla solmayan tek güzelliktir.”, “Bir görünümü kendinize yakıştırmak için onu özgüvenle giymelisiniz.” Audrey Hepburn bu sözleriyle modanın giysilerin ötesinde hislerle iletişime geçen gücünü vurguluyor. Biz de “İyi hissedersen iyi görünürsün” mottosundan ve yükselen ‘regencycore’ trendinden yola çıkarak ipekler, kemer detayları ve muhteşem romantizmi güçlendiren dantellerle stilimize zarif dokunuşlar ekliyoruz. O halde gelin birlikte bahar stilimizi inşa ederken izleyeceğimiz adımlara göz atalım.

Şehrin Ruhunu Stilinize Yansıtmak İçin İpuçları

Doğru Soruları Sorarak Başlayın

Aslında kendi stilimizi inşa etmek moda dünyasına dışarıdan bakıldığında göründüğünden çok daha kolay. Zamansız ama heyecan verici bir gardırop inşa ederken işe kendimize üç soru sorarak başlıyoruz: “Giydiklerim bana nasıl hissettirsin istiyorum?”, “Bu parçaları tekrar tekrar giyebilir miyim?” ve “Sürdürülebilir tercihler yapıyor muyum?” Haberler güzel ki H&M’in bahar koleksiyonu tam bu noktada yardımımıza koşuyor ve bizim için yanıtladığı bu üç soru üzerine kurulu bir seçkiyle karşımıza çıkıyor.

Romantizme ve Hayallere Yer Açın

Moda duyguları ifade etmenin en temel yollarından biri olarak hayatımızdayken, baharla birlikte gardırobumuz da mevsimin ruhundan ilhamla eklenen romantik dokunuşları hak ediyor. Klişelerden uzak ve klasiklere yakın bir motivasyonla, feminen, akıcı silüetleri, kroşe stilleri ve yumuşak, ipeksi dokuları stilimize dahil etmenin tam zamanı. H&M de yeni sezonun getirdiği kaçış duygusundan ilham alan İlkbahar 2022 koleksiyonu ile bu sade güzellik arayışından yola çıkarak, uzun şeritler ve kol detaylarıyla bu şiirsel estetiğe katkıda bulunuyor. Bir yandan uçuk grilerin ve açık bejin narin tonları taze bir hüzün verirken; bir yandan da koyu sarı-turuncu ve yeşil, koleksiyonun doğada kök salmasını sağlıyor.

Geleceğe Yatırım Yapın

Şüphesiz ki modaya artık kişisel bir oyun alanı olmanın ötesinde bir farkındalıkla yaklaşıyoruz. Gardırobumuzu mütevazı ya da iddialı şekilde uzun yıllar boyunca kombinlenebilecek göz alıcı parçalar ve aksesuarlar üzerine kurarken bir hedefimiz de doğaya da saygılı tercihler yapmak. H&M de bu arayışımızın farkında olacak ki, bu yeni koleksiyon markanın 2030 yılına kadar yalnızca %100 geri dönüştürülmüş veya diğer sürdürülebilir kaynaklı materyalleri kullanma hedefi doğrultusunda sürdürülebilir kaynaklı materyallerle hazırlanmış. Öyle ki, kilit parçalar arasında %100 geri dönüştürülmüş polyester turuncu kroşe üst, %100 geri dönüştürülmüş pamuklu turuncu kroşe elbise ve %80 EcoVero ve %13 geri dönüştürülmüş polyesterden yapılmış kol detaylı uçuk gri elbise yer alıyor.

Bu basit ipuçları sizi baharı gündüz hayalleri ve pozitif bir ruh haliyle karşılamak için motive ettiyse görsel estetiğinden manifestosuna, yeni bir ruh haline giriş yapmamıza aracılık edecek Spring Fashion tasarımlarına daha yakından bakmak üzere sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: H&M