Bugünkü haberimiz beyler için: An Original Penguin! Markanın hikayesini anlatmadan önce kısacık bir bilgi verelim: Logosunu hepimizin çok sempatik bulduğu An Original Penguin, 1955’te Minneapolist’e doğdu. Marka, enerjik ve özgün tasarımları ile rahatlığı ön planda tutuyor; her daim kendini güncelleyen zamansız, aktif çizgisi ile fark yaratıyor. Bilsar sayesinde cool tarzına hayran olduğumuz An Original Penguin’in ürünlerine artık Türkiye’de de rahatlıkla ulaşabiliyoruz!

An Original Penguin

Bugünkü haberimiz beyler için: An Original Penguin! Markanın hikayesini anlatmadan önce kısacık bir bilgi verelim: Logosunu hepimizin çok sempatik bulduğu An Original Penguin, 1955’te Minneapolist’e doğdu. Marka, enerjik ve özgün tasarımları ile rahatlığı ön planda tutuyor; her daim kendini güncelleyen zamansız, aktif çizgisi ile fark yaratıyor.

Hikaye şöyle başlıyor… Hırslı bir iş adamı olan Abbot Pederson’ın Minneapolis’te Munsingwear adlı bir giyim markası vardır. Kendisi 1955′te New York’a yaptığı bir iş seyahatinde, uçağa gitmeden önce bir bara oturmak ister. Bara ulaşmak için taksi durağı ararken Manhattan sokağında yanlış bir yola sapar ve kendisini peluş penguenlerin göründüğü bir oyuncakçı vitrininin önünde bulur. Penguenlerden bir tanesini alır ve adını Pete koyar.

Minneapolis’e dönerken uçuş sırasında, Penguen Pete’in kafası boynundan ayrılır. Pederson’ın penguene olan ilgisi yanında oturan kadının dikkatini çeker. Kadın, Pederson’ın kravatını çıkarır ve Penguen’in kafasını tekrar birleştirmek için kravatı penguenin boynuna bağlar. Ve Penguen’i kurtarır; böylece penguen “ölümsüz” hale gelir. Tabii o anda ne kadın ne de Pederson, Penguen’in pek yakında Pederson’ın üzerindekine benzer bir gömlekte dünyaca ünlü bir logo olarak kullanılacağını bilmez…

Original Penguin Logo

İyi bir golfçü olan Pederson, yolcuğundan döndüğünde şirketi Munsingwear’i çok farklı bir çizgiye getirir. Original Penguin by Munsingwear penguen logosuyla beraber golf gömlekleri üretmeye başlar. Gömlekler o kadar başarılı olur ki, markanın ürünlerini Frank Sinatra, Dean Martin, Arnold Palmer, Clint Eastwood gibi ünlüler kullanmaya başlar. Bunlarla beraber Original Penguin, bir Amerikan klasiği olarak yoluna devam eder…

An Original Penguin

Bugün Original Penguin, erkek ve kadın için yaptığı özgün koleksiyonlarıyla; gömlekten pantolona, ceketten saate, çantadan kemere, ayakkabıdan şapkaya çeşitli ürünleriyle başarısını her geçen gün artıran bir dünya markasıdır.

Kendime özgü bir tarzım var, cool giyinirim, vintage’a bayılırım, Kanyon’a sinemaya giderim, Galata’da dolaşırım diyenlerdenseniz, Abbot Pederson 58 sene önce oyuncakçıdaki pengueni sizi düşünerek almış demek oluyor!