Birbirinden keyifli kültür-sanat etkinlikleriyle Ekim ayında da hem sonbaharın tadını doyasıya çıkarıyor hem de etkileyici sergilerle ufkumuzu genişletmeye devam ediyoruz. İşte bu ay etkisinden çıkamadığımız etkinliklerden biri de; Contemporary Istanbul Vakfı’nın Fişekhane’nin tarihi dokusunda yer alan sanat galerisi Cocoon’da izleme şansı elde ettiğimiz, Yves Rocher Vakfı iş birliği ile gerçekleştirilen “Terra Incognita – Keşfedilmemiş Topraklar” sergisi oluyor. 11 sanatçının farklı medyumlarda işlerini bir araya getiren ve merkezine ağaç metaforunu alan “Terra Incognita” sergisi 30 Kasım’a dek Cocoon’da izlenebiliyor.

Terra Incognita

Terra Incognita Konum

Tarihi dokusuna birçok etkinliği sığdıran Fişekhane son dönemde İstanbul’un en sevilen mekanları arasında yer alıyor. Konuklarına aynı çatı altında sergi, oyun, konser ve sinema gibi kültürel deneyimler sunmasının yanı sıra Türk ve Dünya mutfağının en güzel örneklerinin yer aldığı restoranlarıyla Fişekhane “keşif rotası” olmaya devam ediyor.

Terra Incognita | Nancy Atakan, Challenging Cliche 3

Contemporary İstanbul Sanat Vakfı’nın ilk sergi ve üretim mekanı olma özelliği taşıyan Cocoon da, Fişekhane bünyesindeki mekanıyla sanatseverleri ağırlıyor. Türk ve global sanatçılarının eserlerini İstanbul’daki sanatseverlerle buluşturmayı hedefleyen Cocoon’da 30 Kasım’a dek devam edecek güncel sergi “Terra Incognita – Keşfedilmemiş Topraklar” ise Yves Rocher Vakfı ve Contemporary Istanbul Vakfı iş birliğiyle düzenleniyor. Küratörlüğünü Ayça Okay’ın gerçekleştirdiği sergiye, ağaçların metaforik yaşamı ilham oluyor.

Terra Incognita | Seydi Murat Koç, Ertesi Gün Serisi 4

Contemporary İstanbul Vakfı ve Yves Rocher Vakfı işbirliğiyle uzun yıllardır sürdürülen “Plant for Life/ Yaşam için Ağaç Dikin” projesine eklemlenen “Terra Incognita” sergisi, 11 farkı sanatçının resim, heykel, yeni medya ve enstalasyon gibi çeşitli medyumlardaki işlerini izleyiciye sunuyor.

Terra Incognita | Nasan Tur, Resistance is Beautiful

Canan Tolon, Çağrı Saray, Fabio Lattanzi Antinori, Koray Tokdemir, Murat Germen, Nancy Atakan, Nasan Tur, Nohlab, Ozan Atalan ve Seydi Murat Koç gibi yerel ve global alanda birçok başarı elde eden sanatçılar, gezegenimizin geleceğinde önemli role sahip olan ağaçları üretim pratiklerinin odak noktalarına alıyor ve bu sergi bizi ağaçların göremediğimiz dünyasına davet ediyor.

Terra Incognita | Nohlab, Streamline

23 Eylül’de başlayan “Terra Incognita – Keşfedilmemiş Topraklar” sergisini 30 Kasım’a dek, Pazartesi hariç her gün saat 11:00 ile 17:00 arasında Fişekhane’nin tarihi dokusunda yer alan galeri Cocoon’da ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.