Tek bir kelime bile etmeden nasıl konuşuruz sizce? Belki biz konuşamayız ama bunu bizim yerimize yapan bir güç var; stilimiz. Nasıl biri olduğumuzu, nelerden hoşlandığımızı ve tercihlerimizi daha biz odaya bile girmeden o anlatır. Çünkü mesele hiçbir zaman “en pahalı” olanı almak olmadı, tıpkı repütasyon dediğimiz şeyin satın alınamazlığı gibi. Mesele, imajımızı tanımlayan seçimler yapmakta saklı. Her gün kullandığımız, birlikte yola çıktığımız otomobilimizi seçerken de aradığımız ilk şey bu oluyor: Beni tanımlıyor mu? Kapısını açtığımız anda, bizimle usta bir terzinin işi gibi bütünleşen o otomobil karşımızda: Yeni Toyota C-HR Hybrid.

Premium Tasarım ve Tam Hibrit Teknolojisi

Toyota’nın SUV segmentine ve otomobil dünyasına yeni bir bakış açısı getiren ikonik modeli Yeni Toyota C-HR Hybrid’in ikinci nesli, yollarda otomobil tutkunlarının dikkatini çekmeye hazır. Premium tasarımıyla, daha ilk bakışta dinamizmini hissettiren ve 1.8 litrelik tam hibrit motora sahip olan ikinci nesil Yeni Toyota C-HR, lansmana özel fiyatlarla farklı olmak isteyenleri hedefliyor.

Dikkatimizi çeken ilk detay; Yeni Toyota C-HR Hybrid’in cesur tarzını yeni nesilde daha da ileriye taşımış olması. Yeni model, daha keskin ve çarpıcı tasarımı, kullanıcı odaklı dijital kokpiti, zengin donanımları, perdesiz termal yalıtımlı panoramik cam tavanı, yeni teknolojileri ve gelişmiş güvenlik özellikleri ile gerçekten çok dikkat çekici. Ayrıca Yeni Toyota C-HR Hybrid, Toyota’nın kendini kanıtlamış tam hibrit teknolojisiyle donatılmış durumda.

Kendisi için “adeta bir konsept aracı” demek istiyoruz. Spor otomobil tarzı coupe profilini yeni nesilde daha da keskinleşmiş görüp sevinirken, premium algısının da aynı hızla yükseldiğini fark etmemek mümkün değil. Sizce? İkinci nesil Yeni Toyota C-HR Hybrid, dinamik tasarım çizgileriyle her an harekete hazır hissi uyandırıyor. Ayrıca arka sütunu da kapsayan çift renk gövde tasarımı da ilk defa Yeni Toyota C-HR Hybrid’de görüyoruz. Aracın arka bölümünde ise, dinamik hatlar devam ettirilmiş. Şerit tasarımlı ve Yeni Toyota C-HR Hybrid imzalı LED arka stop lambaları ise hemen tanıdınız değil mi?

Gelelim renklere. Burada tek sorun, kararsız kalmak olacaktır. Yeni Toyota C-HR Hybrid’in renk seçenekleri arasında Amber, Kristal Gümüş Gri, Galaksi Beyazı, Pasifik Mavi, Egzotik Kırmızı ve Ametist Moru gibi aracın çekiciliğini artıran birçok farklı seçenek var. 

Lüks Kabinde JBL Tınıları…

Yeni modelde, otonom sürüşün kapılarını açan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi ve Akıllı Şerit Değiştirme Asistanı, 12.3 inç multimedya ekranı, perdesiz termal yalıtımlı panoramik cam tavan, JBL “premium ses sistemi”, “shift by wire” elektronik vites, günün her saatine göre değişebilen gelişmiş ambiyans aydınlatması, Ön Cama Yansıtmalı Renkli Göstergeler ve Dijital İç Dikiz Aynası gibi sayısız özellik sunulmuş.

Evde son ses JBL kullanırken arabamızda neden olmasın ki? Oldu. O zaman bırakalım yeni otomobilimiz kendi kendini park etsin, gelişmiş cam tavanından gökyüzüne bakalım, şeritleri otomatik olarak değiştirsin, sürücüyü kavrayan iç hatları bize kendimizi güvende hissettirsin, termal yalıtımı sayesinde ne üşütsün ne terletsin, gelişmiş ambiyans aydınlatması ise modumuza uyum sağlasın. Sahi, Yeni Toyota C-HR Hybrid bizi mutlu etmek için daha ne yapsın? Bulduk! Sürdürülebilir ve çevre dostu olsun.

İki Kat Daha Sürdürülebilir, İki Kat Daha Çevreci

Yeni Toyota C-HR Hybrid, birçok teknolojik özelliğiyle öne çıkarken aynı zamanda daha çevreci bir model haline de getirildi. Çevreci ve sürdürülebilir bir model olması adına adımlar atan Toyota, yeni modelinde geri dönüştürülmüş malzeme kullanımını ilk nesle göre iki kat artırıyor ve bu malzemelere 100’den fazla parçada yer veriyor. Bunlar arasında, geri dönüştürülmüş PET şişelerden yapılmış yeni bir koltuk döşemesi kumaşı da bulunuyor. Vegan iç döşeme detaylarına ise tek kelimeyle bayıldık. Kısacası kendisi hem çok iyi görünüyor hem de çok iyi kalpli. Yeni Toyota C-HR Hybrid ile daha yakından tanışmak isterseniz, sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Toyota