11880438_866448463451604_4702390892691120989_n

Yaz günlerinin tadını yeniden yaşayabileceğimiz yepyeni bir açık hava sinema etkinliği başladı. Başka Sinema ile birlikte UNIQ İstanbul’da gösterimlerin yapılacağı film geceleri eylül sonuna kadar devam edecek.

Yıl içinde festivallerde ve vizyonda gösterimde olan filmleri kaçıranlar için şahane bir film seçkisi sizleri bekliyor.

Film programına baktığımda gözüme ilk çarpanlar şunlar:

1. Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku (30 Ağustos Pazar)

398745

İlhami Algör’ün kitabından sinemaya uyarlanan filmin başrolünde birbirinden başarılı iki ismi görüyoruz: Neredeyse tüm film, dizilerini izlediğim Erdal Beşikçioğlu ile Sezin Akbaşoğulları. Film, düzensiz bir hayatının yanında ilk kitabını yazma sürecinde olan Arif ve tanıştığı günden itibaren onu etkileyen Müzeyyen arasındaki ilişkiyi konu ediniyor.

Ufak bir hatırlatma yapmam gerekirse, iki oyuncunun Behzat Ç dizisinde de beraber rol aldıkları bölümler olmuştu. Birbirine bu kadar uyumlu iki oyuncunun bir sinema filminde tekrardan buluşması, keyifli bir film izleyeceğimizin habercisi!

2. Hayatımın Şansı: Samba (3 Eylül)

Samba-2

Randevu İstanbul Film Festivali’nde keyifle izlediğim, bence izlenmesi gereken bir film!

Fransa’da göçmen olarak zorlukla yaşamını sürdüren Samba ile göçmenlik bürosunda çalışan Alice’in hikayesini anlatan film, müzikleriyle de göz kamaştırıyor.

Film hakkında detaylı yazdığım yazımı şuradan okuyabilirsiniz.

3. İtirazım Var (10 Eylül Perşembe)

1-7

Leyla İle Mecnun, Ben de Özledim, Beş Kardeş gibi izlemeye doyulmayan dizilerin yönetmeni olan Onur Ünlü’nün bu filmi de açık havada izlenebilecek komedilerden…

İmam Selman Bulut (Serhan Keskin), camide işlenen cinayetin peşine düşer ve olaylar bir anda karışmaya başlar. Serhan Keskin, Hazal Kaya, Özgür Çevik, Öner Erkan, Büşra Pekin oyuncular arasında…

4. İnsanları Seyreden Güvercin (6 Eylül Pazar)

A-Pigeon-Slayt

Geçtiğimiz yılda İstanbul’da Filmekimi programında yer alan, işleri yolunda gitmeyen iki gezgin satıcının, bu durumdan kurtulmak için türlü çabalar içine girdiği filmin yönetmen koltuğunda Roy Andersson var.

Film aslında konusunun çok daha ötesinde, insanların davranışlarını ve yaşamı felsefi bir biçimde ele alıyor. İzlerken düşündüren ve sorgulatan bir yapım.

Bu filmler dışında Seni Seviyorum Rio (17 Eylül Perşembe),Citizenfour (20 Eylül Pazar), Yatak Dersleri (24 Eylül Perşembe) ve Onur (13 Eylül Pazar); gösterimi yapılacak filmler arasında.

Not: Gösterimlerin olduğu günlerde biletlerini gösterenler Sushico,Waffle Park, Kantin, Caffe Vergnano, Cakes&Bakes, Tickerdaze, Tadında Anadolu’da %15 indirimden yararlanabilecekmiş.