Aldığımız moda dergilerinin yanı sıra modayı dijital anlamda da takip ediyorsanız moda bloglarını biliyor olmalısınız. Günümüzde modaya yön veren sadece modacılar, mankenler, dergiler veya dünyaca üne sahip moda haftaları değil. Çünkü stil denen kavram kural, mekan ya da zaman tanımıyor ve bloggerlar en yaratıcı tarzlarıyla karşımızı çıkıyorlar. Bende severek takip ettiğim iki blogu sizinle paylaşmak istedim.

Gezgin Ruh: Tuula Vintage   Ünlü Moda Blogları

Sıradan hayatlarımızı yaşarken arada yapılan küçük tatil kaçamakları insana ne kadar iyi geliyor değil mi? Kim istemez yeni yerler keşfetmeyi, oranın kültürünü görmeyi, güzel yemekler yemeyi, güzel kıyafetler içinde fotoğraflar çekilmeyi? Evet herkes ister! dediğinizi duyuyorum… Gerçekçi olmak gerekirse herkes için çok ütopik olan bu hayatı Jessica Stein yaşıyor. Bu bloggerın diğerlerinden farkı dünyayı dolaşırken tarzını yansıtması, stilini anlatmaya çalışması. Kıyafetleri zıtlıklardan ilham alarak kombinliyor ve minimalizme eklektik bir tavır katıp kendine has stilini oluşturuyor. Sydney’in küçük bir kasabasında yaşayan Jessica için moda; içine stilini de katabileceği şehirleri seyahat etmek. Londra, Berlin ve New York en özel gezi rotalarından. Geçmiş aylarda İstanbul ve Fethiye’yi ziyaret ettiğinde hem şehrin mistik yapısından hem de güneyin doğal güzelliklerinden ne kadar etkilendiğini Instagram’da paylaşarak 814 bin takipçisine görsel bir şölen sundu. ‘Stil her zaman, her yerde’ mottosunu görsel bir şekilde bize yansıtan bu genç bloggerı kesinlikle takip etmelisiniz.

www.tuulavintage.com

Muhteşem İspanyol Geni: Gala Gonzales   Ünlü Moda Blogları

Amlul1

Gala Gonzalez, İspanyol model ve blogger bunların yanında dj’lik de yapıyor. Gala’nın biraz deneysel biraz eklektik stiline bir de İspanyol genlerini ekleyince karşımıza moda dünyasının en güzel bloggerlarından biri çıkıyor. İlk postunu 2007 yılında yazan bloggerın daha sonraki postlarına bakınca tarzındaki ve kişisel stilindeki büyük değişimi gözle görebiliyoruz. Yıllar içinde popülaritesinin artması ve birçok markayla işbirliği yapması tanınmasında büyük rol oynadı. Günde aldığı tık sayısı 20.000’den fazla.

Amlul-

İspanyol marka Adolfo Dominguez için müzik temalı bir koleksiyon hazırladı. Loewe, Mango ve H&M gibi ünlü markaların kampanyalarında yer aldı. Gala son zamanlarda model ışığı ve moda zevki olan isimlerden biri. Gala’nın sitesine göz atarken sinirlerinize hakim olun çünkü mükemmel vücudu, ilham verici stili ve şahane güzelliği ile takipçilerinde ufak ama çok ufak 🙂 bir kıskançlık yaratıyor.

www.amlul.com

Daha çok moda blogu incelemek isterseniz, Maritsa.co’nun yaratıcı Meriç Küçük röportajını okuyabilir, Serra İnce’nin Man Repeller ve The Sartorialist hakkındaki yazısına göz atabilirsiniz.