Bu hafta sonu, Instagram’da çiçek aranjmanlarını beğenerek takip ettiğim Vesaire’nin, anneler gününe özel olarak düzenlediği workshop’a katıldım. Son derece renkli, bir o kadar keyifli ve sohbetli geçen bu güzel günden hem izlenimlerimi hem de çekmiş olduğum fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim.

IMG_0434

Instagramda gezinirken keşfettiğim Vesaire’nin güzel çiçeklerini ilk gördüğümde hayran kalmış ve ilk fırsatta yapacakları workshop’a katılmak için kendime söz vermiştim. Kışın ilk kez gittiğim workshopta atölyenin keyifli ortamına hayran kaldığımı söyleyebilirim. Daha sonra hayatın malum yoğunlukları nedeniyle çok katılmak istesem de bir türlü fırsat bulamamıştım. Ancak bu hafta sonu bu gidişata bir dur demek adına boş vaktimi fırsat bilip, anneler günü buketi konseptli workshop için kayıt yaptırdım.

IMG_0459

Nişantaşı’nda bulunan dükkanlarının hemen karşısındaki apartmanda bulunan atölyede gerçekleşen workshopta, önce anneler günü buketini yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğini dinledikten sonra, atölyenin farklı köşelerine serpiştirilmiş pek çok çiçek içerisinden hepimiz seçimlerimizi yaptık ve kendi buketimizi oluşturmak için kolları sıvadık.

IMG_0437

Böyle bir buket yaparken hem çiçekleri, hemde kuru otları bir arada kullanmak, oluşturduğunuz buketin çok daha doğal ve üzerinde çaba harcanmamış bir güzelliğe kavuşmasını sağlıyor. Ben çok büyük buketlerden hoşlanmadığım için iki tane küçük buket yapıp gözümü doyurmayı tercih ettim ve ortaya çıkan sonuçtan da son derece memnun kaldığımı söyleyebilirim 🙂

IMG_0461

Müzik eşliğinde bir taraftan buketlerimizi yaparken, bol bol da sohbet ettik ve buketlerimizi tamamlamaya yakın, atölyenin güzel bahçesinde çay ve kek faslı yapmayı da ihmal etmedik 🙂 Daha sonra, kaldığımız yerden devam ederek, son aşamada buketlerimizi kendi kişisel tercihlerimize göre farklı ip ve kurdeleler yardımıyla bağlayıp, bahçıvan makasıyla dallarını, evde bir vazoya koyabilmek adına makul ve eşit bir boyda kestik. Bu arada, bu güzelliklerin ve atölyenin fotoğraflarını çekmemenin haksızlık olacağını düşündüğüm için, bol bol kare aldım 🙂

IMG_0448

Özetle, eğer yolunuz Nişantaşı’na düşerse, Vesaire’nin güzel çiçeklerinden edinin ya da yapılacaklar listenize notunuzu düşün ve workshoplarından birine mutlaka katılın. Eğer merak ettiyseniz, Vesaire hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilir, instagramda @hippimippi hesabını takip edebilirsiniz.

Çiçeklerin güzel dünyasında kaybolmanız dileğiyle!