Kendinizi uzun bir yolculuğun içinde bulacağınız bu film, Pasifik Crest Yolu’nun büyüsünü gözler önüne seriyor. Kimi zaman bir iç hesaplaşma, üzüntü ve özlemler, bazen de sadece El Condor Pasa şarkısının huzuru…

The Wild
The Wild

Yolculuklar üzerine yapılan hemen hemen tüm filmleri izlemeye çalışıyorum ve her izlediğim filmden farklı bir bakış açısı kazandığım oluyor. The Wild da işte böyle karşıma çıktı. İtiraf etmek gerekirse başrolde olan Reese Witherspoon, izlemeyi sevdiğim bir oyuncu değil. Önyargılarımı bir kenara bırakıp izlemeye başladım.

The Wild
The Wild

Cherly, erkek kardeşi, annesi ve sarhoş babasıyla sorunlar içinde büyümüştür. Annesine çok bağlıdır. Sorunlu bir evlilik yaşarken, annesinin hasta olduğunu öğrenir ve kısa zaman içinde onu kaybeder. Hayatta sürekli yanında olan annesinin artık olmaması, altından kalkamayacağı bir gerçektir. Unutmak için çabalarken daha kötü duruma düşer. Yaşayacak gücü kendisinde bulamazken bir gün aldığı karar ile bir şeyleri değiştirmeye başlamak ister: Pasifik Crest Yolu’nda tek başına uzun bir yolculuğa çıkacaktır. Hiçbir deneyimi olmadan çıktığı bu yol, bir yandan kendisini keşfedeceği bir sürece dönüşecektir. Yanına annesinden kalan kitapları alır. Geceleri çadırın altında okuduğu kitaplar, ardında bıraktığı miller, yol üzerinde tanıştığı insanlar ve doğanın kendisi… Zorluklara karşı pes etmeyip, içinde yaşadığı tüm duyguları dışa vurur.

The Wild
The Wild

İzlerken bir yandan yolculuğun içine kendim de girdim.Daha önce izlemiş olduğum The Way filminde geçen St. James Yolu’ndan sonra Pasific Crest Yolu’ndan da inanılmaz etkilendim! Cheryl Strayed’in romanından sinemaya uyarlanan filmin yönetmeni ise daha önce Dallas Buyers Club ile adından söz ettiren Jean-Marc Vallée. Filmde sıkça kullandığı flashbacklerin senaryoyu kuvvetlendiğini düşünüyorum.

The Wild
The Wild

Reese Witherspoon’a karşı ön yargımın bu filmle azaldığını söyleyebilirim. Filmin oyuncuları arasında ayrıca Cherly’nin annesi rolünde izlediğimiz (geçtiğimiz yıl aynı zamanda The Fault in Our Stars filminde de anne rolünde izlediğimiz) Laura Dern yer alıyor. Gezgin olanların içinde kendilerinden bir parça bulacağı, seyahat etmek isteyenler içinse yeni hayallerin kapılarının açılacağı bu film için iyi seyirler!