Hatırladığınız en güzel yılbaşı hangisiydi? Eğer bu soruya yanıt verebiliyorsanız o yılbaşı akşamını sizin için zamansız kılan bir şeyler vardır şüphesiz. Sevdiklerinizle paylaşılmış kahkahalar, fonda sevdiğiniz müzikler, bakmaya doyamadığınız süslemeler, birlikte saatlerce oturulan bir yeni yıl sofrası ve size özel olarak seçildiğini hissettiğiniz hediyeler… 190 yıldır zamana direnen anılar yaratmayı başaran Longines de bu yeni yıl akşamını özel kılan detaylardan biri olan hediyeler konusunda yardımımıza koşarak klasik zarafet ve mükemmelliği bir araya getiren seçenekler sunuyor.

youtube play youtube play

Hediyeleşmeyi bu denli özel kılan şey bir paketi açıp içindekini görmekten çok daha fazlası. Hatta kimi zaman hediye almayı ertelememizin nedeni de o kişiye göstermek istediğimiz özen! Nelerden hoşlanır, nelere ihtiyacı var, nasıl yılarca hatırlayabileceği ve kullanabileceği bir hediye bulabilirim? Farkında olmadığımız şeyse, zihnimizi meşgul eden tüm bu soruları aynı anda yanıtlayabilecek hediye için günlerce düşünmenin, sonunda seçmenin, özenle paketlemenin, verilecek ana kadar beklemenin ve paket açılırken karşımızdaki kişinin heyecanını, hediyeyi gördüğünde yüzünde oluşan mutluluğu görmenin bizi de heyecanlandıran bir deneyiminin parçaları olması.

İster günler öncesinden plan yapanlardan ister hediye alışverişini son ana bırakan adrenalin tutkunlarından olun hediye alırken önceliğimiz, kısa sürede unutulmayacak, zarif ve zamansız parçalar seçebilmek. Bunun sırrı da detaylara gösterdiğimiz özende saklı. Leonardo Da Vinci’nin de söylediği gibi: “Detaylar mükemmelliği yaratır ve mükemmellik bir detay değildir.” Kurulduğu 1832 yılından bu yana, gelenek, zarafet ve performans üzerine inşa edilmiş uzmanlığıyla fark yaratan Longines de detaylara bu özenle yaklaşıyor. Böylece de karşımıza zamansız, işlevsel ve zarif bir hediye olmaya her daim aday saatlerle çıkıyor.

Hediye arayışınıza son verebilecek The Longines Master Collection, yılların getirdiği teknik birikim ve klasiklerin şıklığını buluşturuyor. Zarif ve feminen dokunuşlar yenilenen koleksiyonda bu kez geleneksel arpa deseni, sedef, gün ışığı efektli mavi veya yepyeni bej kadran seçenekleri karşımıza çıkıyor. Yuvarlak çelik kasasında bulunan çok katmanlı, iç ve dış yansımaları önleme özelliğine sahip safir cam ise kadranın inceliğini korumasını sağlıyor. 34 mm kadranlı, üç ibreli ve tarih göstergeli bu yeni tasarımlar aradığımız zarif ve feminen görünümleri tamamlamak için geliyor. Longines’in sunduğu seçenekler Master Collection ile sınırlı değil elbette. Yeni marka yüzü Jennifer Lawrance’dan ilhamla “Elegance is an Attitude/Zarafet Bir Tavırdır” sloganını günlük yaşamın bir parçası haline getiren onlarca seçeneği keşfetmek ve hayatınızdaki özel insanların hediyelerini şimdiden hazırlamak için buraya tıklayarak işe başlayabilirsiniz.