Bu yazı, yolu Akyaka’dan geçmiş ya da geçecek olanlara adanmıştır 🙂 Akyaka ile bu Eylül’de tanıştık – ki bence bu şahane yerin en güzel zamanı Eylül olmalı – ve ilk görüşte birbirimize âşık olduk diyebilirim.

Konum

IMG_1786
Assos Express, Akyaka

Muğla’nın bu gizli cenneti her derde deva adeta. Ruhu benim gibi 20 sene öncelerde kalmış, tatilin diğer adının huzur olduğunu düşünen, şirin bir sahil kasabasında hiç sıkılmadan günlerini geçirebilecek olan herkese önce Akyaka’yı sonra Akyaka’daki butik kahveci Assos Express’i görmelerini tavsiye ediyorum.

IMG_1785
Assos Express, Akyaka

Assos Express, aslen merkezi Muğla’da bulunan Assos Extra isimli butik bir kahve dükkanının Akyaka şubesi. Akyaka’nın oldukça şirin bir merkezi var ve bu merkezde nadide mekan Assos Express’i fark etmemeniz mümkün değil. Oldukça zevkle döşenmiş, leziz mi leziz tatlıları olan ve her daim size kahve keyfi ile huzuru vaat eden bu mekanı sevmemek elde değil.

IMG_1784
Assos Express, Akyaka

Eylül’ün son günlerinde Akyaka’nın tüm sakinliğinde, deniz kokusunu içime çekerek, leziz kestaneli pastamı yiyip, lattemi keyifle yudumlarken bu mekanı yazmaya çoktan karar vermiştim. Söyleyecek çok fazla sözüm de yok aslında. Akyaka’yı çok özledim. Gelecek yaz Assos Express’te derin bir nefes almanın hayali içerisindeyim.

Assos Express Adres: Akyaka-Merkez Mah. Lütfiye Sakıcı Cad. Ula / Muğla